НОВИНИ

У США прокоментували референдум курдів щодо незалежності

Держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Сполучені Штати не визнають референдум та закликають поважати конституційно делеговану роль центрального уряду Іраку.

Держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Сполучені Штати Америки не визнають односторонній референдум про незалежність, який провели 25 вересня в Іракському Курдистані. Про це повідомляється у відповідній заяві держсекретаря США.

"У голосуванні та результатах відсутня легітимність, і ми продовжуємо підтримувати об'єднаний, федеративний, демократичний та успішний Ірак", - йдеться у повідомленні.

За його словами, США закликають поважати конституційно делеговану роль центрального уряду Іраку.

"Ми закликаємо до спокою та припинення звинувачень і взаємних погроз. Ми закликаємо уряд Іракського Курдистану поважати конституційно делеговану роль центрального уряду та закликаємо центральний уряд відкинути погрози та навіть натяки на можливе використання сили", - наголосив Тіллерсон.

Нагадаємо, референдум про незалежність Іракського Курдистану пройшов в регіоні 25 вересня. Виборча комісія заявила, що 92% з 3,3 мільйона курдів та не-курдів, які віддали свої бюлетені, підтримали відокремлення від Іраку.

Проти референдуму, крім центральної влади країни, виступили США, Іран і Туреччина. Напередодні референдуму Іран і Туреччина закрили кордон з регіоном.