НОВИНИ

Захист Умерова оскаржив вирок суду в окупованому Криму

Марк Фейгін повідомив про подання апеляції на рішення Сімферопольського суду.

Захист одного з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерова подав апеляцію на рішення підконтрольного Кремлю суду щодо ув’язнення на два роки колонії-поселення. Про це в четвер, 28 вересня, написав адвокат Марк Фейгін.

"Отже, апеляційна скарга на вирок Ільмі Умерову подана", - написав він.

 

 

Як повідомлялося, підконтрольний РФ Сімферопольський суд оголосив вирок одному з лідерів кримськотатарського національного руху Ільмі Умерову у вигляді двох років колонії-поселення. 

Нагадаємо, ФСБ порушила проти заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова кримінальну справу за статтею про екстремізм і сепаратизм у травні 2016 року. Його звинувачують у закликах до порушення територіальної цілісності РФ. Суд окупованого Криму призначив Умерову примусову психіатричну експертизу.

7 вересня 2016 року Умерова відпустили з психіатричного стаціонару в анексованому Сімферополі. Захист вирішив відправити звернення до Європейського комітету проти тортур у Страсбурзі щодо дій ФСБ Росії.

Прокуратура АР Крим, що у зв'язку з анексією перебуває у Києві, відкрила провадження через незаконне відправлення Умерова у психлікарню​.

Ільмі Умеров вважає порушену проти нього кримінальну справу політично мотивованою.