НОВИНИ

ГПУ оголосила про підозру посадовцям Фонду держмайна та двох суднобудівних заводів

Підозрюваним інкримінують підроблення офіційних документів, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Генеральна прокуратура України повідомила про підозру трьом службовим особам Фонду державного майна України та керівникам ПАТ «Херсонський суднобудівний завод»» та ДАХК «Чорноморський суднобудівний завод». Про це в середу, 27 вересня, повідомила прес-служба ГПУ.

Так, підозрюваним інкримінують порушення ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України (складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Як повідомляється, кримінальне провадження було розпочате за фактом зловживання службовим становищем представників Фонду держмайна, Міністерства промислової політики України та «Херсонського суднобудівного заводу» під час внесення змін, виконання та контролю за дотриманням умов договору купівлі-продажу акцій «Чорноморського суднобудівного заводу». Згідно з договором 90,25% акцій останнього придбало «ХСЗ».

Договір включав інвестиційні зобов’язання, зокрема, щодо створення нових робочих місць, технічного переозброєння та розвитку суднобудівних потужностей на 49 млн грн

За інформацією слідства, службові особи достовірно знали, що умови договору купівлі – продажу не були виконані з метою створення юридичних підстав для відчуження акцій підприємства третім особам.

Наголошується, що діючи за попередньою змовою, зловмисники склали Акт підсумкової перевірки, до якого внесли завідомо неправдиві відомості про те, що інвестиційні зобов’язання виконані.

Напередодні прокуратура оголосила про підозру колишньому голові правління банку ПАТ "Старокиївський" (Київ) у присвоєнні коштів фінустанови.