НОВИНИ

Климпуш-Цинцадзе: Переговори з США про надання летальної зброї Україні перейшли у практичну площину

Віце-прем'єр нагадала, що США вже поставляли Україні військове обладнання, яке дозволило зменшити людські втрати.

Переговори з США про надання Україні летального оборонного озброєння перейшли в практичну площину. Про це заявила в інтерв'ю "Голосу Америки" віце-прем'єр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"Я б не робила конкретних прогнозів щодо того, в який місяць чи який тиждень ми очікували би такого рішення, але я розумію, що наші перемовини переходять у практичну площину", - заявила вона.

За її словами, таке рішення є одночасно політичним з боку США і важливим практичним кроком для України, який дозволить українським військовослужбовцям більш ефективно захищати себе.

Віце-прем'єр нагадала, що США вже поставляли Україні військове обладнання, яке дозволило зменшити людські втрати. "Я думаю, що аргумент про збереження життя бійців є найдієвішим", - додала вона.

Раніше спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що міністр оборони США Джеймс Меттіс під час візиту в Україну 23-24 серпня привіз військове обладнання для Збройних сил України.

Як повідомлялось, міністр оборони США Джеймс Меттіс запевнив, що в Сполучених Штатах Америки розглядається питання надання Україні летального зброї. Меттіс також запевнив, що США продовжать надавати Україні допомогу в оборонному секторі і чекають імплементації стандартів НАТО.

Білий дім представив проект федерального бюджету США на 2018 фінансовий рік, який передбачає, в тому числі, допомогу Україні за різними програмами на загальну суму близько $350 млн. Документ містить можливість надання Україні летальної зброї оборонного призначення, чого не було в попередніх бюджетах США.