Правоохоронці виявили схему ухилення від сплати податків під час митного оформлення 65 залізничних вагонів на понад 5 мільйонів гривень. Про це 13 вересня повідомила прес-служба прокуратури Київської області.

"За процесуального керівництва прокуратури Київської області спільно зі співробітниками Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області та Головного управління внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби України у рамках розслідування кримінальних правопорушень... викрито схему ухилення від сплати податків під час митного оформлення 65 залізничних вагонів на суму понад 5 млн грн", - йдеться у повідомленні.

Так, між іноземною компанією та українським товариством було укладено контракт на придбання 65 залізничних вагонів, де грузовідпраником є один із вагонобудівних заводів Республіки Білорусь.

"Вантажоотримувачем товару подано документи до Чернігівської митниці ДФС для оформлення залізничних вагонів в режимі транзит на загальну суму понад 2 млн доларів США. Однак, згідно з документами наданими брокерами брокерської компанії до Полтавської митниці ДФС під час оформлення вказаних залізничних вагонів їхня вартість становила понад 1 млн доларів США", - зауважили у прес-службі.

У ході досудового розслідування проведено 10 санкціонованих обшуків у Києві, Чергнігові, Кременчуці та Полтаві та вилучено документацію щодо купівлі-продажу, транспортування вказаних залізничних вагонів, а також інші документи, на підставі яких здійснювалось розмитнення товару.

Наразі триває досудове розслідування кримінального провадження.

Нагадаємо, що у червні прокуратура Волинської області спільно з поліцією провела обшуки у суб'єктів підприємницької діяльності й виявила "чорну касу" митниці в сумі 90 тисяч доларів США та 290 тисяч гривень.