НОВИНИ

Правоохоронці викрили на митниці схему ухиляння від податків на понад 5 млн грн

Працівники спецслужб виявили схему ухилення від сплати податків під час митного оформлення 65 залізничних вагонів.

Правоохоронці виявили схему ухилення від сплати податків під час митного оформлення 65 залізничних вагонів на понад 5 мільйонів гривень. Про це 13 вересня повідомила прес-служба прокуратури Київської області.

"За процесуального керівництва прокуратури Київської області спільно зі співробітниками Головного управління Служби безпеки України у м. Києві та Київській області та Головного управління внутрішньої безпеки Державної фіскальної служби України у рамках розслідування кримінальних правопорушень... викрито схему ухилення від сплати податків під час митного оформлення 65 залізничних вагонів на суму понад 5 млн грн", - йдеться у повідомленні.

Так, між іноземною компанією та українським товариством було укладено контракт на придбання 65 залізничних вагонів, де грузовідпраником є один із вагонобудівних заводів Республіки Білорусь.

"Вантажоотримувачем товару подано документи до Чернігівської митниці ДФС для оформлення залізничних вагонів в режимі транзит на загальну суму понад 2 млн доларів США. Однак, згідно з документами наданими брокерами брокерської компанії до Полтавської митниці ДФС під час оформлення вказаних залізничних вагонів їхня вартість становила понад 1 млн доларів США", - зауважили у прес-службі.

У ході досудового розслідування проведено 10 санкціонованих обшуків у Києві, Чергнігові, Кременчуці та Полтаві та вилучено документацію щодо купівлі-продажу, транспортування вказаних залізничних вагонів, а також інші документи, на підставі яких здійснювалось розмитнення товару.

Наразі триває досудове розслідування кримінального провадження.

Нагадаємо, що у червні прокуратура Волинської області спільно з поліцією провела обшуки у суб'єктів підприємницької діяльності й виявила "чорну касу" митниці в сумі 90 тисяч доларів США та 290 тисяч гривень.