НОВИНИ

Розгін Євромайдану. Суд дав доступ ГПУ до інформації про телефонні розмови Льовочкіна

Слідство отримає тимчасовий доступ до документів, якими володіє оператор мобільного зв'язку "Київстар".

Печерський районний суд Києва дозволив Генеральній прокуратурі вилучити інформацію про телефонні розмови екс-голови Адміністрації президента Сергія Льовочкіна. Відповідне рішення від 8 вересня опубліковане в Єдиному реєстрі судових рішень.

Зокрема, слідчий ГПУ під час судового засідання повідомив, що ГПУ проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом перешкоджання проведенню зборів і мітингів в ніч з 29 на 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності в Києві, а також за іншими фактами незаконного протидії акціям протесту.

"Під час досудового розслідування отримані відомості про те, що до скоєння вказаного кримінального злочину може бути причетний колишній глава Адміністрації президента України (Сергій Льовочкін - ред.). Встановлено, що станом на 29 листопада 2013 року голова Адміністрації президента України мав у користуванні абонентський номер телефону оператора мобільного зв'язку АТ "Київстар", - йдеться в мотивувальній частині рішення суду.

Слідчий вказує, що з метою отримання доказів та перевірки вже отриманих доказів у кримінальному провадженні, зокрема, з метою підтвердження / спростування факту причетності колишнього глави Адміністрації президента України до підготовки, організації та реалізації злочинного наміру, спрямованого на розгін учасників мирної акції протесту в центральній частини міста Києва на Майдані Незалежності в ніч з 29 листопада 2013 року на 30 листопада 2013 року та інших фактів незаконної протидії акціям протесту, що відбувалися в країні в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року, існує необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, якими володіє оператор мобільного зв'язку "Київстар".

Суд дозволив слідчим і прокурорам ГПУ протягом місяця отримати тимчасовий доступ до документів (з можливістю вилучення їх копій), які знаходяться у володінні оператора «Київстар», а саме: інформацію про дзвінки та смс-повідомлення за період з 01.11.2013 року по 28.08. 2017 року.

У коментарі, наданому прес-службою Сергія Льовочкіна, сказано, що він "позитивно ставиться до бажання слідства отримати доступ до його телефону, але здивований вимогою надати дані свого телефону за чотири роки".

Нагадаємо, жорстокий розгін активістів на Майдані в ніч на 30 листопада 2013 року поклав початок масовим протестам проти тодішньої влади. 23 листопада 2016 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що автором розгону Євромайдану був тодішній глава Адміністрації президента Сергій Льовочкін. Сам екс-голова АП звинувачення відкидає.

Тим часом екс-президент Віктор Янукович під час відеодопиту визнав можливу причетність Льовочкіна до побиття студентів на Майдані.