НОВИНИ

МЗС України обговорить освітню реформу із послами ЄС - Пристайко

Під час зустрічі із послами обговоряться деталі нового закону у частині, що стосується мов навчання представників національних меншин.

Перший заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко розповів, що 15 вересня планується зустріч із послами Європейського Союзу в Україні для роз'яснення деталей нового закону про освіту в частині, що стосується мов навчання представників національних меншин. 

"Ми в п'ятницю зустрічаємося з усіма країнами, які зацікавленні біля 12 години дня (в МЗС)",- сказав Пристайко. 

Також він додав, що на зустрічі в МЗС буде більше, ніж 5 послів і що МЗС України отримало ноти від Угорщини, Румунії, а також Польщі, додавши що послів України в Угорщині та Румунії викликали для надання пояснень.

Пристайко наголосив, що деякі країни вважають, що Україна має забезпечити навчання іноземними мовами.

"Те що ми взяли на себе зобов'язання - в загальному, це навчання мов, тобто ми готові надати можливість всім людям навчатися мові як такій. Це не означає, що до кінця ми маємо навчати цією конкретною мовою, умовно, географії, математиці, фізиці",- зауважив  перший заступник  голови МЗС.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін 11 вересня заявив, що Україна має намір після прийняття закону "Про освіту" гарантувати вільний розвиток мов національних меншин. За його словами, вже на поточному тижні Міністерство освіти і науки України надасть детальну інформацію щодо закону та його застосування. Водночас Міністерство освіти та науки разом з ГО "Смарт Освіта" створило нову платформу для висвітлення реформи шкільної освіти.

Як повідомлялось, 5 вересня Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №3491-д про освітню реформу, який, зокрема, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту.

В Угорщині та Румунії офіційно заявили, що український закон про освіту порушує права їхніх меншин. Президент Молдови Ігор Додон закликав Україну переглянути закон про освіту в частині, що стосується мов навчання представників національних меншин.

Зазначимо, що посольство США в Києві привітало Україну з ухваленням нового закону про освіту, а Польща очікує, що Україна дотримається своїх зобов'язань, які Київ дав Варшаві, щодо вивчення польською нацменшиною рідної мови.