НОВИНИ

У МЗС розповіли, коли буде внесена резолюція щодо розміщення миротворців ООН на Донбасі

Внесенний Росією "сирий варіант" резолюції заважає Україні, яка зараз веде переговори з партнерами.

Перший заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко розповів, що Україна внесе письмовий варіант ініціативи про введення миротворчої місії ООН на Донбас після узгодження з країнами-партнерами. Про це він сказав він журналістам перед засіданням Кабінету міністрів України 13 вересня.

"Письмова ініціатива буде тоді, коли ми зможемо з нашими партнерами узгодити такий текст, який буде можливий до ухвалення. Не просто щоб повідомити, що "я великий миротворець", а для того, щоб ця місія змогла запрацювати", - заявив він.

Перший заступник міністра зазначив, що внесенний Росією "сирий варіант" резолюції заважає Україні, яка зараз веде переговори з партнерами.

"Нам необхідно припинити війну на сході, і ми вважаємо, що ООН має відігравати більш активну роль, зокрема, наша ініціатива з питань миротворчих операцій, яку зараз президент Путін намагається перехопити, вклинюючись зі своїми ініціативами. Ми не проти авторства, головне - щоб у нас була місія, яка дозволить розвести сторони і принесе мир на схід", - сказав Пристайко.

Він нагадав, що з даною ініціативою президент України Петро Порошенко виступив ще в 2015 році. За його словами, підготовка такої місії займає час, тому що вимагає коштів і солдатів.

Раніше президент Росії Владімір Путін заявив, що миротворці ООН на Донбасі можуть бути корисними для вирішення збройного конфлікту, але вони мають бути присутні лише на лінії розмежування сторін. Путін також наголосив, що це питання «не може бути вирішене без прямого контакту з представниками терористів «ДНР» та «ЛНР». Путін також повідомив, що доручив російському МЗС внести проект резолюції щодо миротворців на Донбасі на розгляд Ради безпеки ООН.

Тим часом у Міністерстві закордонних справ України вважають, що миротворці ООН справді можуть сприяти відновленню миру Донбасі, і нагадали, що ще у березні 2015 року президент України Петро Порошенко офіційно надіслав до ООН звернення щодо розгортання на території України миротворчої операції. Постійне представництво України в Нью-Йорку вже отримало доручення  провести відповідні консультації з делегаціями в Радбезі ООН.