НОВИНИ

У РФ недостатньо сил для нападу на Україну з території Білорусі - ДПСУ

Водночас прикордонники зазначають, що кількість збройних сил РФ, які початково були заявлені для участі у навчаннях "Захід-2017", насправді буде більшою.

Військ РФ, задіяних у навчаннях "Захід-2017", недостатньо для наступу на Україну. Про це заявив речник Державної прикордонної служби України Олег Слободян у вівторок, 12 вересня.

“Я не думаю, що Путін готується відкрити новий фронт. Навіть для того, щоб відкрити новий фронт тих сил, які вони накопичують в Білорусі, їх буде недостатньо для наступальних дій, якщо ми говоримо про Україну. Хоча ми не повинні забувати і про країни Прибалтики. В той же час Росія завжди робить більше, ніж говорить. Дуже часто робить не те, що анонсує. Тому ці навчання будуть використовувати, по-перше, для укріплення своїх позицій на території Білорусі. Не виключено, що на ротаційній основі ці підрозділи там залишаться. І, звичайно, вони будуть використовувати ці навчання для того, щоб, можливо, перевірити і нашу реакцію на проведення таких масштабних заходів поблизу північних кордонів”, – зазначив Слободян.

Втім, він погодився, що з тими експертами, які дотримуються думки, що кількість Збройних сил РФ, які початково були заявлені для участі у навчаннях, насправді буде більшою.

“Тобто є певні моменти, які вказують на те, що пильність не можна втрачати. І заходи по відпрацюванню можливих сценаріїв протидії ми відпрацьовуємо не тільки самостійно. Тому що компетенції і можливості служби обмежені. Ми працюємо спільно зі Збройними силами України, з Національною гвардією, з іншими правоохоронними органами”, підсумував предмтавник Держприкордонслужби.

Нагадаємо, російсько-білоруські військові навчання "Захід-2017" заплановані на 14-20 вересня 2017 року, оголошена участь до 13 тисяч військових. Попередні аналогічні навчання проводилися у вересні 2013 року, ще до початку російської агресії в Криму і на Донбасі. Міністр оборони України Степан Полторак не виключає можливості провокацій з боку Російської Федерації під час цих навчань. У НАТО заявили, що російські військові навчання у Білорусі можуть виявитися "троянським конем", зазначивши, що під виглядом навчань Росія може залишити там завезену військову техніку.