НОВИНИ

Поліція затримала п'ятьох учасників прориву кордону Саакашвілі

Події в "Шегинях" кваліфікували за чотирма статтями кримінального кодексу.

Поліція Львівської області у вівторок, 12 вересня, затримала п'ятьох учасників подій у пункті пропуску "Шегині" 10 вересня, які, зокрема, застосовували фізичне насильство до службовців Держприкордонслужби. Про це повідомила прес-служба МВС.

Також зазначається, що правоохоронці встановили шістьох можливих організаторів порушення громадського порядку поблизу державного кордону, а також 32 активних учасники тих подій.

"Понад 100 осіб допитані як свідки цього інциденту. Кільком народним депутатам у належному порядку направлені повідомлення про виклики для проведення слідчих дій", - повідомили в МВС.

Слідчі кваліфікували згадані події за чотирма статтями Кримінального кодексу України: ч. 1 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України), ч. 2 ст. 342 (Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, державному виконавцю, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві, уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб), ч. 4 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) та ст. 293 (Групове порушення громадського порядку) Кримінального кодексу України.

Крім того, Державна прикордонна служба склала 15 адміністративних протоколів за ст. 204-1 (Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Серед осіб, стосовно яких складено адміністративні матеріали, зокрема, – четверо представників ЗМІ та десятеро іноземних громадян.

Як повідомлялося, ввечері 10 вересня група народних депутатів і прихильників Міхеїла Саакашвілі, якого позбавили українського громадянства, підійшли до пункту пропуску "Шегині", зробили "коридор" і провели політика на українську територію. Крім того, під час прориву екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі на кордоні кілька поліцейських і прикордонників отримали тілесні ушкодження. Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом потрапляння на територію України Саакашвілі з його прихильниками.

На кількох учасників незаконного перетину українсько-польського кордону склали адміністративні протоколи, в тому числі на Міхеїла Саакашвілі.