НОВИНИ

Україна передала Раді безпеки ООН оновлений проект резолюції щодо миротворців на Донбасі – Єлісєєв

Костянтин Єлісєєв також заявив, що підготовка до розміщення миротворців ООН на Донбасі від моменту ухвалення відповідного рішення може тривати півроку.

Українська делегація передала на розгляд Ради безпеки ООН свій проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі. Про це заявив заступник голови президентської адміністрації Костянтин Єлісєєв в ефірі одного з телеканалі, передає ВВС Україна.

Він нагадав, що українська сторона пропонувала РБ ООН свою резолюцію про розміщення миротворців ще у 2016 році.

"На жаль, на той час вона не викликала відповідної реакції і від партнерів, оскільки Російська Федерація зайняла негативістську позицію", - заявив пан Єлісєєв.

Тепер, за його словами, за дорученням українського президента, оновлений проект резолюції був днями знову переданий РБ ООН.

Костянтин Єлісєєв також заявив, що підготовка до розміщення миротворців ООН на Донбасі від моменту ухвалення відповідного рішення може тривати півроку.

Наприкінці серпня президент України Петро Порошенко повідомив, що планує представити на Генасамблеї ООН у вересні ідею розгортання миротворчої місії на Донбасі.

Нагадаємо, 5 вересня президент Росії Владімір Путін заявив, що миротворці ООН на Донбасі можуть бути корисними для вирішення збройного конфлікту, але вони мають бути присутні лише на лінії розмежування сторін. Путін також наголосив, що це питання «не може бути вирішене без прямого контакту з представниками терористів «ДНР» та «ЛНР». Путін також повідомив, що доручив російському МЗС внести проект резолюції щодо миротворців на Донбасі на розгляд Ради безпеки ООН.

Тим часом у Міністерстві закордонних справ України вважають, що миротворці ООН справді можуть сприяти відновленню миру Донбасі, але на всій його території до російського кордону. Постійне представництво України в Нью-Йорку вже отримало доручення  провести відповідні консультації з делегаціями в Радбезі ООН.