Заступник генерального прокурора України Євген Єнін заявив, що колишній голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі може потрапити до України тільки після оформлення візи. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Пропуск Саакашвілі (наразі особи без громадянства, якщо не підтвердиться інфо про наявність у нього паспортів третіх країн) в Україну можливий лише після оформлення візи", - йдеться у повідомленні.

Єнін наголосив, що особам, які сприятимуть незаконному перетину кордону, загрожує кримінальна відальність.

"Будь які перформанси в оточенні активістів чи нелегальний перетин кордону дають стовідсоткові правові підстави для притягнення його до адмінвідповідальності, а осіб, що сприятимуть такому незаконному перетину кордону - до кримінальної відповідальності (і не кажіть потім, що не попереджали)", - зауважив Заступник генпрокурора.

Нагадаємо, українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом президент України Петро Порошенко наприкінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта його було призначено головою Одеської облдержадміністрації. У грудні 2015 року Саакашвілі позбавили громадянства Грузії.

26 липня з’явилася інформація, що Саакашвілі позбавили українського громадянства. 27 липня в адміністрації президента України підтвердили цю інформацію і зазначили, що припинення громадянства екс-голови Одеської ОДА обумовлено поданою ним недостовірною інформацією під час оформлення громадянства.