НОВИНИ

Саакашвілі може в’їхати в Україну лише після оформленя візи - Єнін

Заступник генпрокурора наголосив, що особам, які сприятимуть незаконному перетину кордону, загрожує кримінальна відальність.

Заступник генерального прокурора України Євген Єнін заявив, що колишній голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі може потрапити до України тільки після оформлення візи. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Пропуск Саакашвілі (наразі особи без громадянства, якщо не підтвердиться інфо про наявність у нього паспортів третіх країн) в Україну можливий лише після оформлення візи", - йдеться у повідомленні.

Єнін наголосив, що особам, які сприятимуть незаконному перетину кордону, загрожує кримінальна відальність.

"Будь які перформанси в оточенні активістів чи нелегальний перетин кордону дають стовідсоткові правові підстави для притягнення його до адмінвідповідальності, а осіб, що сприятимуть такому незаконному перетину кордону - до кримінальної відповідальності (і не кажіть потім, що не попереджали)", - зауважив Заступник генпрокурора.

Нагадаємо, українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом президент України Петро Порошенко наприкінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта його було призначено головою Одеської облдержадміністрації. У грудні 2015 року Саакашвілі позбавили громадянства Грузії.

26 липня з’явилася інформація, що Саакашвілі позбавили українського громадянства. 27 липня в адміністрації президента України підтвердили цю інформацію і зазначили, що припинення громадянства екс-голови Одеської ОДА обумовлено поданою ним недостовірною інформацією під час оформлення громадянства.