НОВИНИ

Ситник розповів, скільки розслідують справ проти Укрзалізниці

Директор НАБУ повідомив про 19 кримінальних справ за фактом корупції.

Детективи Національного антикорупційного бюро розслідують 19 кримінальних справ за фактом корупції на ПАТ "Укрзалізниця". Про це 10 серпня під час конференції розповів директор відомства Артем Ситник. 

За його словами, найбільше зловживань на підприємстві відбувається під час держзакупівель.

"Залізниця проводить держзакупівлі кожен рік на декілька мільярдів гривень. І там є спеціалізоване підприємство ("Центр забезпечення виробництва" - ред.), за посади в якому завжди йде боротьба. Ми там дуже багато людей затримали, арештували, але робота триває", - зазначив він.

Ситник розповів, що прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у суді домоглися визнання недійсними угод про закупівлю Укрзалізницею пального у компанії WOG.

"Була типова схема: заходить WOG на підприємство "Укрзалізниця", спочатку знижує ціну, щоб виграти тендер, а потім підписується додаткова угода без всяких коливань на ринку палива і перераховуються кошти. Це сотні мільйонів збитків для Укрзалізниці в результаті змови. Зараз ці угоди ми через суд визнали недійсними", - поінформував директор НАБУ.

Він також анонсував нову кримінальну справу за фактом корупції на ПАТ "Укрзалізниця".

На запитання журналістів, чи фігурує у кримінальних справах вже екс-голова Укрзалізниці Войцех Балчун, директор НАБУ відповів: "Ситуація поки що дуже напружена, і якщо ми знайдемо докази, що причетний і Балчун до цих схем, то, звичайно, ми будемо реагувати".

Нагадаємо, що 9 серпня Кабінет міністрів України звільнив голову правління ПАТ "Укрзалізниця" Войцеха Балчуна.