Президент України Петро Порошенко подякував Раді Європейського Союзу за рішення про санкції щодо РФ через скандал навколо поставок турбін Siemens в анексований Крим.

«Вдячний Раді ЄС за остаточне рішення накласти санкції проти Росії за "прецедент Сіменс"! Заслужена відповідь за неповагу до контрактних зобов'язань та потужний сигнал агресору щодо непохитної єдності і солідарності між столицями Європейського Союзу. Спільно з ЄС і надалі будемо на сторожі ефективного режиму санкцій, про що ми говорили під час Саміту Україна-ЄС в Києві», - йдеться на сторінці президента в Facebook.

«Спроби обійти санкції цинічними схемами лише збільшуватимуть ціну за агресію. І бути цьому допоки не буде відновлено суверенітет і територіальну цілісність України, включно з Кримом!», - додав Порошенко.

Нагадаємо, 4 серпня ЄС ввів санкції проти заступника міністра енергетики РФ і низки партнерів Siemens. За даними ЄС, тепер санкції стосуються 153 російських громадян і 40 компаній.

Як повідомлялося, 5 липня агентство Reuters повідомило, що Росія доставила газові турбіни виробництва німецької Siemens в окупований Крим, на який поширюються санкції Євросоюзу, що забороняють постачання на півострів енергетичних технологій для європейських компаній. «Технопромэкспорт», який будує станції Криму, 6 липня розповсюдив заяву про те, що придбав чотири комплекти газотурбінних установок для кримських електростанцій на вторинному ринку.

У Siemens заявили, що зможуть сформулювати позицію щодо подальшої роботи в Росії після того, як отримають відповіді на поставлені компанією питання щодо ​​турбін її виробництва у анексованому Криму. При цьому німецький концерн також звернувся до Арбітражного суду Москви з позовом проти російських компаній. 

21 липня Німецький концерн Siemens офіційно підтвердив, що всі чотири газотурбінні установки, поставлені влітку для електростанції в російському місті Тамань, були незаконно переміщені в анексований Крим.