НОВИНИ

Порошенко відреагував на розширення санкцій проти Росії через турбіни Siemens у Криму

Президент наголосив, що спроби обійти санкції лише збільшуватимуть ціну за агресію.

Президент України Петро Порошенко подякував Раді Європейського Союзу за рішення про санкції щодо РФ через скандал навколо поставок турбін Siemens в анексований Крим.

«Вдячний Раді ЄС за остаточне рішення накласти санкції проти Росії за "прецедент Сіменс"! Заслужена відповідь за неповагу до контрактних зобов'язань та потужний сигнал агресору щодо непохитної єдності і солідарності між столицями Європейського Союзу. Спільно з ЄС і надалі будемо на сторожі ефективного режиму санкцій, про що ми говорили під час Саміту Україна-ЄС в Києві», - йдеться на сторінці президента в Facebook.

«Спроби обійти санкції цинічними схемами лише збільшуватимуть ціну за агресію. І бути цьому допоки не буде відновлено суверенітет і територіальну цілісність України, включно з Кримом!», - додав Порошенко.

Нагадаємо, 4 серпня ЄС ввів санкції проти заступника міністра енергетики РФ і низки партнерів Siemens. За даними ЄС, тепер санкції стосуються 153 російських громадян і 40 компаній.

Як повідомлялося, 5 липня агентство Reuters повідомило, що Росія доставила газові турбіни виробництва німецької Siemens в окупований Крим, на який поширюються санкції Євросоюзу, що забороняють постачання на півострів енергетичних технологій для європейських компаній. «Технопромэкспорт», який будує станції Криму, 6 липня розповсюдив заяву про те, що придбав чотири комплекти газотурбінних установок для кримських електростанцій на вторинному ринку.

У Siemens заявили, що зможуть сформулювати позицію щодо подальшої роботи в Росії після того, як отримають відповіді на поставлені компанією питання щодо ​​турбін її виробництва у анексованому Криму. При цьому німецький концерн також звернувся до Арбітражного суду Москви з позовом проти російських компаній. 

21 липня Німецький концерн Siemens офіційно підтвердив, що всі чотири газотурбінні установки, поставлені влітку для електростанції в російському місті Тамань, були незаконно переміщені в анексований Крим.