НОВИНИ

Гройсман розповів, на скільки збільшиться розмір мінімальної пенсії в Україні

За словами прем'єра, мінімальна пенсія буде піднята з 949 грн до 1312 грн.

Кабінет Міністрів України розробив дорожню карту, яка дозволить після прийняття реформи солідарної системи перейти до формування накопичувальної системи. Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Ми з експертами зараз розробили дорожню карту, яка дозволить одразу після прийняття реформи солідарної системи перейти до формування накопичувальної системи. Перший крок - солідарна система, другий - одразу ж формування накопичувальної системи», - сказав прем'єр.

За його словами, реформа солідарної системи дозволить сформувати бездефіцитний бюджет за рахунок деталізації економіки.

«У нас 4,5 млн українців взагалі нічого не платять до Пенсійного фонду, але приходять за пенсією. А 12 млн пенсіонерів платили внески за себе та за тих, хто сьогодні не платить. Усі мають платити», - сказав прем'єр.

«Ми працювали весь рік над тим, щоб знайти необхідні рішення, які дозволять відновити соціальну справедливість пенсійного забезпечення, зробити пенсійний фонд бездефіцитним і підняти людям пенсії», - сказав він.

За словами прем'єра, мінімальна пенсія буде піднята з 949 грн до 1312 грн.

Раніше міністр соціальної політики України Андрій Рева спрогнозував, що впровадження накопичувального рівня пенсійної системи почнеться у 2021 році. 

Як повідомлялося, 1 січня в Україні набув чинності закон "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", яким вводиться накопичувальна пенсійна система. Солідарна система при цьому зберігається. Накопичувальна система стосується людей, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та яким на дату запровадження перерахування страхових внесків до Накопичувального фонду виповнилося не більш як 35 років та які сплачують внески, або внески сплачуються за них у накопичувальну систему пенсійного страхування.Очікується, що до 2022 року відсоток відрахувань до накопичувального фонду повинен скласти близько 7%. При збереженні разом з накопичувальною, ще й солідарної пенсійної системи, деяким людям доведеться відраховувати спочатку на 2%, а пізніше на 7% більше пенсійних виплат.

Нагадаємо, 13 липня Верховна Рада України прийняла урядовий проект пенсійної реформи в першому читанні. Зазначимо також, що пенсійна реформа є однією з ключових вимог завершення четвертого перегляду програми EFF з Міжнародним валютним фондом й отримання чергового траншу.