НОВИНИ

У Туреччині продовжили режим надзвичайного стану

Режим НС продовжили на три місяці.

У понеділок, 17 липня, у Туреччині, на засіданні Великого національного зібрання, продовжили режим надзвичайного стану ще на три місяці. Про це повідомляє "Агентство Анадолу".

"Рішення про продовження режиму надзвичайного стану ще на 3 місяці набуде чинності 19 липня 2017 року", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 15 липня 2016 року в Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тисяч осіб отримали поранення. 

Після  невдалої спроби державного перевороту у Туреччині висунули підозру чи звільнили понад 100 тисяч державних службовців, серед яких учені, вчителі, судді, прокурори і військові. Ще 37 тисяч людей були ув’язнені. Їх обвинувачують у співпраці з релігійним проповідником Фетхуллахом Ґюлленом, якого Анкара вважає натхненником державного перевороту. Сам Гюллен, який проживає у вигнанні у США, відкидає свою причетність і засуджує спробу державного перевороту у Туреччині. За даними низки ЗМІ, розвідка ЄС заперечила причетність Гюлена до спроби перевороту в Туреччині.

Туреччина направила Вашингтону офіційний запит на його видачу, але сам Гюлен свою причетність до організації військового перевороту заперечує, і на батьківщину повертатися відмовляється, тому що побоюється політичних репресій. Прокуратура Туреччини попросила суд засудити Гюлена до 3623 довічних ув'язнень і ще 2923 років в'язниці. Якщо до 5 вересня Гюлен не повернеться в Туреччину, його позбавлять громадянства.