НОВИНИ

У НАТО зробили заяву з нагоди річниці спроби держперевороту в Туреччині

Генсек нагадав, що відразу після спроби перевороту він рішуче засудив її і висловив солідарність з Туреччиною.

Будь яка спроба знищити демократію у будь-якій з країн-союзників НАТО є неприйнятною. Про це йдеться у заяві генсека НАТО Єнса Столтенберга з нагоди річниці спроби перевороту у Туреччині.

Генсек нагадав, що відразу після спроби перевороту він  рішуче засудив її і висловив солідарність з Туреччиною. Крім того, він відвідав тоді Анкару.

"Я досі пам’ятаю, як був вражений руйнування, яких завдало бомбардування заколотників будівель парламенту" - зазначив Столтенберг.

"Використовуючи цю важливу нагоду я віддаю шану пам’яті тих, хто втратив життя у критичні години спроби перевороту і віддаю належне турецькому народові, який виступив проти цього огидного акту на захист обраного уряду і демократичних інститутів" - йдеться у заяві генсека НАТО.

Читайте також: Ердоган анонсував скасування надзвичайного стану в Туреччині

Нагадаємо, 15 липня 2016 року в Туреччині сталася спроба військового перевороту. Президент країни Реджеп Таїп Ердоган закликав людей вийти на вулицю та завадити силовій спробі зміни влади. У сутичках загинули 190 громадян та 104 заколотники, понад 1,4 тисяч осіб отримали поранення. 

Після  невдалої спроби державного перевороту у Туреччині висунули підозру чи звільнили понад 100 тисяч державних службовців, серед яких учені, вчителі, судді, прокурори і військові. Ще 37 тисяч людей були ув’язнені. Їх обвинувачують у співпраці з релігійним проповідником Фетхуллахом Ґюлленом, якого Анкара вважає натхненником державного перевороту. Сам Гюллен, який проживає у вигнанні у США, відкидає свою причетність і засуджує спробу державного перевороту у Туреччині. За даними низки ЗМІ, розвідка ЄС заперечила причетність Гюлена до спроби перевороту в Туреччині.

Туреччина направила Вашингтону офіційний запит на його видачу, але сам Гюлен свою причетність до організації військового перевороту заперечує, і на батьківщину повертатися відмовляється, тому що побоюється політичних репресій. Прокуратура Туреччини попросила суд засудити Гюлена до 3623 довічних ув'язнень і ще 2923 років в'язниці. Якщо до 5 вересня Гюлен не повернеться в Туреччину, його позбавлять громадянства.