НОВИНИ

Антуан Ґарапон: Цілком реально боротися з тероризмом без обмежень фундаментальних прав

Правник вважає недоцільним, що надзвичайний стан, який триває місяцями, й називає його політичною пропагандою.

Французький правник Антуан Ґарапон вважає, що боротися з тероризмом можна без обмежень фундаментальних прав. Таку думку він висловив в інтерв'ю Українському тижню.

" Я дуже вражений тим, як це робиться у Великій Британії. Там немає жодних винятків у законодавстві навіть після всіх тих атак. Вони борються з цим явищем виключно в межах чинного законодавства. Певна річ, існують спеціальні антитерористичні закони, які обмежують деякі права громадян, але система загалом залишається без змін", - каже юрист.

За його словами, французи не відчувають режиму надзвичайного стану в щоденному житті.

"Він (надзвичайний стан – Ред.) призначений дати людям відчуття безпеки, але це не працює. Можливо, нам потрібен надзвичайний стан одразу після атаки, протягом трьох діб чи тижня, для забезпечення контролю над ситуацією. Але не довше ніж тиждень. Надзвичайний стан, що триває місяці, недоцільний, це лише політична пропаганда", - вважає Ґарапон.

Він упевнений, що з тероризмом можна боротися відповідно до чинного законодавства, без надзвичайних заходів. Ґарапон вважає такі заходи небезпечними, адже у влади може з’явитися шкідлива звичка порушувати права та свободи громадян, втручатися в їхнє приватне життя.

Повний текст інтерв'ю читайте в черговому числі Українського тижня