НОВИНИ

Туск закликав Росію негайно звільнити усіх українських політв'язнів

Про це він сказав на спільній прес-конференції з Порошенком і Юнкером.

Президент Європейської Ради Дональд Туск закликав до негайного звільнення усіх незаконно утримуваних на території Росії і анексованого Криму громадян України.

"Закликаю негайно звільнити всіх незаконно утримуваних українських громадян, які перебувають в Росії і на Кримському півострові", - сказав Туск на спільній прес-конференції з президентом України Петром Порошенком і президентом Європейської комісії Жан-Клодом Юнкером.

У свою чергу, Порошенко заявив про спільну відповідальність за долю утримуваних РФ українців. "Підкреслюю нашу спільну відповідальність за долю всіх українських громадян, які утримуються Росією в якості заручників", - сказав він.

Зазначимо, сьогодні, 13 липня, 41-й день народження святкує Олег Сенцов.

Як повідомлялося, раніше родини в’язнів Кремля звернулися до Європарламенту з проханням запровадити нові санкції проти РФ. До тексту резолюції запропоновано включити положення про запровадження нового виду санкцій Європейського Союзу проти РФ за масові порушення прав людини в окупованому Криму, призначення спеціального представника Європейського Союзу по окупованому Криму та непідконтрольній уряду частині Донбасу, створення оперативної робочої групи для формування переліку осіб, причетних до фабрикування кримінальних справ проти політв’язнів тощо.