НОВИНИ

Спецслужби РФ виступили замовниками провокацій біля посольства Польщі у Києві - СБУ

Правоохоронці затримали 29 осіб.

У п'ятницю, 7 липня, Служба безпеки України спільно з Національною поліцією попередила провокації біля консульства Польщі у Києві, які були замовлені спецслужбами РФ. Про це повідомили у прес-службі СБУ.

"Попереджено акцію провокаційного характеру, замовлену ​​спецслужбами РФ, затримали 29 осіб, у тому числі організатора акції - громадянина України", - повідомили у спецслужбі.

За задумом організаторів, які планували хуліганські дії біля будівлі консульства Польщі, представники київських спортивних клубів під виглядом молодіжних організацій, мали розлити червону фарбу, повісити на імпровізованій шибениці опудало і підпалити його.

"Все це повинно було супроводжуватися екстремістськими вигуками і застосуванням піротехніки. Метою цієї акції було розпалювання міжнаціональної ворожнечі, загострення українсько-польських відносин і підрив авторитету України на міжнародній арені", - зазначили у СБУ.

У відомстві зазначили, що кожному з учасників цієї акції було обіцяно по 1 тис. грн за участь у заході.

"Вони прибули на двох автомобілях, в яких згодом правоохоронці вилучили травматичні і газові пістолети, холодну зброю, транспаранти з провокаційними текстами, прапори, фаєри і макет шибениці", - розповіли у прес-службі.

Наразі проводяться оперативно-слідчі дії.

Нагадаємо,  7 липня на вулиці Б.Хмельницького в Києві поліція затримала групу людей, які планували вчинити провокацію під одним з дипломатичних установ в столиці.