НОВИНИ

Луценко пообіцяв безпеку Янковичу, якщо він приїде в Україну на суд

За його словами, у Януковича є лише один законний спосіб участі в судовому засіданні в справі про держзраду, в якій він є обвинуваченим - прибути в Україну.

Україна гарантує екс-президенту України Віктору Януковичу достатню охорону, щоб він особисто був присутній у суді. Про це в ефірі "5 каналу" повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

"Я наполягаю на тому, що українська держава здатна забезпечити захист Януковичу навіть коли ми підозрюємо його в такому тяжкому злочині... У момент, коли він захоче приїхати в Україну, Україна гарантує йому достатню охорону, щоб він був присутній у суді", - сказав Луценко.

За його словами, у Януковича є лише один законний спосіб участі в судовому засіданні в справі про держзраду, в якій він є обвинуваченим - прибути в Україну.

"На цей момент Янукович наполягає на своїй участі в суді: допитувати, робити заяви. У нього для цього є лише один законний спосіб - прибути в Україну. Інших способів активної участі в судовому слідстві наш закон не передбачає. Очевидно, він боїться це зробити. При цьому придумує фантазійні історії про те, що його мають вбити під час перетину кордону", - зазначив Луценко.

Генпрокурор також заявив, що "боягузтво Януковича досить відоме, але це не може стати причиною того, щоб йому дозволили з Москви бути учасником процесу по телевізору". Разом з тим, генпрокурор додав, що "по телевізору" Янукович може тільки слухати процес і спілкуватися зі своїм захистом, оскільки це право ніхто не може забрати.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура звинувачує Януковича у державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.

26 червня в Оболонському суді Києва відбулося перше засідання по суті щодо державної зради Януковича, 29 червня суд дав дозвіл на спеціальне судове провадження, оскільки Янукович не з'являється на засідання. У лютому 2014 року Янукович втік на територію РФ.