НОВИНИ

Порошенко: США можуть визначитися з поставкою Україні оборонної зброї до жовтня

Протягом 2-3 місяців очікується візит в Україні міністра оборони США Джеймса Меттіса.

Президент України Петро Порошенко заявляє, що США можуть вирішити питання надання Україні оборонної зброї ще в межах поточного бюджетного року. Про це він сказав в інтерв'ю українським телеканалам, показаному в неділю ввечері.

"Що стосується оборонних угод, у нас сьогодні є практично узгоджений текст. Ми протягом 2-3 місяців чекаємо візиту міністра оборони США в Україну та під час цього візиту, сподіваюся, угоди будуть підписані", - сказав Порошенко.

За його словами, це питання в даний час є для української сторони пріоритетом. "І процес надання оборонної зброї йде дуже активно", - сказав глава української держави.

"Більш того, під час зустрічі з міністром оборони, що було підтверджено і під час зустрічі в Білому домі, позицію з приводу поставок оборонної зброї спробують вирішити ще в межах поточного бюджетного року, який триває до жовтня", - додав Порошенко.

Як повідомлялося, під час візиту до Вашингтона 20 червня Петро Порошенко провів зустріч з державним секретарем США Рексом Тіллерсоном. На зустрічі обговорювалися шляхи надання оборонної зброї для України.

Перед цим, 16 червня, Порошенко провів зустріч з делегацією Національного демократичного інституту США (НДІ) на чолі з головою ради директорів цієї організації, колишнім державним секретарем США Мадлен Олбрайт. Олбрайт наголосила на важливості надання Україні оборонної зброї з метою забезпечення законного права суверенної держави на самооборону відповідно до статті 51 Статуту ООН.

Білий дім представив проект федерального бюджету США на 2018 фінансовий рік, який передбачає, в тому числі, допомогу Україні за різними програмами на загальну суму близько $350 млн. Документ містить можливість надання Україні летальної зброї оборонного призначення, чого не було в попередніх бюджетах США.