НОВИНИ

Майкл Бініон: Вибори показали, що мільйони британців не хочуть цілковитого розриву з ЄС

Тим часом Євросоюз не знає, злитися на Британію чи жаліти її через результат волевиявлення.

Вибори у Великій Британії показали, що мільйони британців не хочуть цілковитого розриву з Європейським союзом. Багато з тих, хто голосував проти Brexit, тепер голосував за лейбористську опозицію. Про це на сторінках Тижня пише британський журналіст Майкл Бініон.

За його словами, особливо це стосується молодих виборців. У Лондоні, Шотландії та інших частинах країни апологети ЄС розлючені ворожістю прем’єр-міністра Терези Мей до лідерів європейського клубу. Вони вимагають від неї змінити стратегію й через переговори домогтися того, щоб залишитися на єдиному ринку, зокрема дозволити імміграцію з країн ЄС та прийняти деякі вердикти Європейського суду з прав людини.

Водночас, пише Бініон, затяті консерватори виступають проти всього цього й радше голосуватимуть проти будь-яких поступок Брюсселю.

«Тож у Мей дилема: змінювати стратегію переговорів із ЄС, приймати іммігрантів з Європи попри потужний опір у власній партії, чітко розповісти про цілі Brexit, хоча ніхто в Британії досі не уявляє собі стратегії домовляння про вихід?», – зазначає він.  

Тим часом, йдеться в матеріалі, Брюссель чекає. ЄС не знає, злитися на Британію чи жаліти її через результат виборів. У європейському клубі недолюблюють і Мей, і її погляди. Але там наполягають, що вибори у Британії — це її внутрішня справа. Кажуть, що 27 країн-членів ЄС мають спільну позицію стосовно Британії, що графік переговорів про Brexit зрозумілий, тож вони просто чекають, поки Британія призначить свого уповноваженого.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»