НОВИНИ

Бойовики ігнорують проблеми екологічної безпеки та відновлення інфраструктури на Донбасі — СЦКК

Так із 41 заявки від керівників підприємств на проведення ремонтно-відновлювальних робіт в зоні наближеної до лінії розмежування, отриманих СЦКК в поточному місяці, терористи надали гарантії безпеки лише по двох заявках.

Терористи блокують виконання ремонтно-відновлювальних робіт на критичних об’єктах цивільної інфраструктури поблизу лінії розмежування сторін на Донбасі. Про це йдеться у повідомленні української сторони СЦКК.

«Так, на фенольному заводі в населеному пункті Новгородське Донецької області, на території, підконтрольній уряду України, вже давно необхідно провести роботи по посиленню протиаварійного захисту дамби шламонакопичувача. В разі її руйнування значна кількість шкідливих речовин, що містять фенол, сірчана кислота та нафтопродукти можуть потрапити до річки Кривий Торець, а далі в Сіверський Донець, який є одним з небагатьох джерел питної води для всієї Луганської області», - розповіли спостерігачі.

Читайте також: На Луганщині завод зливав у Сіверський Донець тонни шкідливих відходів – СБУ

Схожа ситуація склалася з дамбою ставка-накопичувача стічних вод свинарського господарства «Бахмутський аграрний союз» в населеному пункті Новолуганське.

«Затримка з ремонтом обох об'єктів може привести до екологічної катастрофи та спалаху інфекцій. Проблема полягає в тому, що ці дамби знаходяться в безпосередній близькості до лінії розмежування сторін, тобто в зоні досяжності обстрілів з будь-яких видів зброї проросійських бойовиків», - пояснили в СЦКК.

«З тієї ж причини більш ніж півроку не вдається відновити електропостачання населеного пункту Зайцево (Жованка) Донецької області та запустити газорозподільчу станцію в населеному пункті Мар'їнка. На даний час зазначена станція не працює. Внаслідок чого,
26 тисяч жителів Мар'їнки та сусідньої Красногорівки, 6 шкіл та 5 дитячих дошкільних установ не забезпечені газом для побутових потреб і не мають опалення в зимовий період. Вимушені простоювати «Красногорівський вогнетривкий завод», «Мар'їнський хлібозавод» і Мар'їнське молочне підприємство «Лактіс», - зауважується у повідомленні.

Читайте також: Екологічні вибухи на Донбасі. Як війна впливає на довкілля найбільш індустріалізованого регіону

Крім того, до списку об’єктів, що потребують відновлення, ремонту або обстеження слід додати: водовод, який забезпечує технічною водою Авдіївський коксохімічний завод, водогін Горлівка-Торецьк та інші.

«Викликають подив заяви керівництва ОРДЛО про ігнорування українською стороною проблем екологічної безпеки Донбасу, оскільки достатньо звернутися до статистики. Так із 41-ї заявки від керівників підприємств на проведення ремонтно-відновлювальних робіт в зоні наближеної до лінії розмежування, отриманих СЦКК лише в поточному місяці, керівництвом АТО надані гарантії безпеки по 39-ти заявках, в той час як від НЗФ ОРДЛО лише по 2-х заявках. Це дає підстави стверджувати про незацікавленість керівництва ОРДЛО у забезпеченні екологічної безпеки регіону, а також відновленні інфраструктури Донбасу», - підсумували в СЦКК.