НОВИНИ

Детективи здійснюють розслідування у кримінальних провадженнях щодо Дейдея і Лозового — НАБУ

Мова йде про провадження, розпочаті за результатами аналізу е-декларацій зазначених осіб, а також за зверненнями громадських організацій.

Детективи НАБУ здійснюють розслідування у кримінальних провадженнях стосовно народних депутатів Євгена Дейдея та Андрія Лозового. Про це повідомили в прес-службі НАБУ.

Згідно з повідомленням, мова йде про провадження, розпочаті за результатами аналізу е-декларацій зазначених осіб, а також за зверненнями громадських організацій.

«Проте лише стосовно одного з цих двох парламентарів, а саме Євгена Дейдея, проект підозри та відповідного подання до Верховної Ради підготовлено детективами НАБУ за матеріалами проведеного досудового розслідування. Дії, інкриміновані підозрюваному, кваліфіковано за ч.3 ст. 368-2 Кримінального кодексу України («Незаконне збагачення»). Щодо решти підозр, то в їхній підготовці детективи участі не брали. НАБУ наразі невідомо, на підставі яких матеріалів досудового розслідування підготовлено ці документи. Тому Бюро наразі утримується від коментарів щодо їхнього змісту та обґрунтованості», - зазначили в НАБУ.

Також у бюро нагадали, що згідно із ст. 481 Кримінального процесуального кодексу України, письмове повідомлення про підозру народному депутату здійснює генеральний прокурор України.

Як повідомлялося, генпрокурор Юрій Луценко 19 травня заявив, що в рамках перевірки електронних декларацій ГПУ підготувала подання до Верховної Ради України на зняття депутатської недоторканності з трьох народних депутатів — Геннадія Бобова (група "Відродження"), Євгена Дейдея (фракція "Народний фронт" та Андрія Лозового (фракція "Радикальної партії").