НОВИНИ

Клімкін пояснив Раді Європи рішення України ввести санкції проти російських ресурсів

Зокрема, глава МЗС України пояснив колегам причини, за якими влада країни була змушена ввести такі обмежувальні заходи.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час засідання Комітету міністрів Ради Європи на рівні міністрів у кіпрському місті Нікосії розповів про введеня Україною санкції щодо фізичних і юридичних осіб, в тому числі низки російських сайтів і соцмереж.

"Поінформував Раду Європи про рішення РНБО щодо російський сайтів і соцмережах", - написав він у Twitter.

Зокрема, глава МЗС України пояснив колегам причини, за якими влада країни була змушена ввести такі обмежувальні заходи. "Встановлені обмеження є цілеспрямованими контрзаходами, затвердженими відповідно до принципу пропорційності проти Російської Федерації як держави, яка повинна нести відповідальність за свої дії", - додав Клімкін.

Говорячи про засідання Комітету міністрів Ради Європи, український міністр зазначив, що "це важливий формат і хороша можливість звірити годинники з колегами".

Як повідомлялося, міністр закордонних справ України 18-19 травня перебуває з робочим візитом на Кіпрі, де бере участь в 127-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи на рівні міністрів.

За даними українського зовнішньополітичного відомства, ключовою темою нинішньої дискусії глав зовнішньополітичних відомств 47 країн-членів РЄ стане проблематика посилення демократичної безпеки в Європі і, зокрема роль організації у вирішенні сучасних конфліктів і криз на континенті.

"Важливе місце в ході обговорень буде присвячено тимчасової окупації Росією Автономної Республіки Крим і Севастополя та ситуації з правами людини на півострові, а також триваючої військової агресії Російської Федерації на українській Донбасі. Дискусія також торкнеться питань міграційних викликів, боротьби з тероризмом, стану демократії, прав людини і верховенства права в сьогоднішній Європі ", - сказано про темах засідання в повідомленні МЗС.

В ході засідання відбудеться передача головування в Комітеті міністрів РЄ від Республіки Кіпр Чехії на наступні півроку.