Міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час засідання Комітету міністрів Ради Європи на рівні міністрів у кіпрському місті Нікосії розповів про введеня Україною санкції щодо фізичних і юридичних осіб, в тому числі низки російських сайтів і соцмереж.

"Поінформував Раду Європи про рішення РНБО щодо російський сайтів і соцмережах", - написав він у Twitter.

Зокрема, глава МЗС України пояснив колегам причини, за якими влада країни була змушена ввести такі обмежувальні заходи. "Встановлені обмеження є цілеспрямованими контрзаходами, затвердженими відповідно до принципу пропорційності проти Російської Федерації як держави, яка повинна нести відповідальність за свої дії", - додав Клімкін.

Говорячи про засідання Комітету міністрів Ради Європи, український міністр зазначив, що "це важливий формат і хороша можливість звірити годинники з колегами".

Як повідомлялося, міністр закордонних справ України 18-19 травня перебуває з робочим візитом на Кіпрі, де бере участь в 127-му засіданні Комітету міністрів Ради Європи на рівні міністрів.

За даними українського зовнішньополітичного відомства, ключовою темою нинішньої дискусії глав зовнішньополітичних відомств 47 країн-членів РЄ стане проблематика посилення демократичної безпеки в Європі і, зокрема роль організації у вирішенні сучасних конфліктів і криз на континенті.

"Важливе місце в ході обговорень буде присвячено тимчасової окупації Росією Автономної Республіки Крим і Севастополя та ситуації з правами людини на півострові, а також триваючої військової агресії Російської Федерації на українській Донбасі. Дискусія також торкнеться питань міграційних викликів, боротьби з тероризмом, стану демократії, прав людини і верховенства права в сьогоднішній Європі ", - сказано про темах засідання в повідомленні МЗС.

В ході засідання відбудеться передача головування в Комітеті міністрів РЄ від Республіки Кіпр Чехії на наступні півроку.