НОВИНИ

Посольство США закликало припинити репресії щодо кримських татар

У дипломатичному відомстві наголосили, що окупація Криму Росією має завершитися.

Посольство США в Україні закликало припинити репресії проти кримських татар в окупованому Криму. Про це йдеться у повідомленні посольства США в Україні в Facebook.

«18 травня виконується 73 роки від дня, коли у 1944 році більше ніж 230 000 татар були силою депортовані зі своєї Батьківщини у Криму. Репресії і дискримінація щодо кримських татар мають припинитися. Окупація Криму Росією має завершитися», - наголошується у повідомленні.


Як відомо, 18 травня в Україні вшановують як День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Цього дня 1944 року сталінський режим розпочав масову депортацію із Криму близько 200 тисяч корінних мешканців. Майже половина кримських татар загинула в дорозі чи на місцях вигнання. Після незаконної окупації Криму Росією навесні 2014 року 18 травня відзначають також як День боротьби за права кримськотатарського народу.

Нагадаємо, у листопаді 2015 року український парламент визнав геноцидом депортацію кримських татар. Верховна Рада також закликала світову спільноту визнати геноцид. Окрім того, прокуратура почала розслідування геноциду кримських татар.