НОВИНИ

Ситник назвав головні загрози змін до Кримінального процесуального кодексу

Проти прийняття цього законопроекту виступають усі правоохоронні органи, крім СБУ.

Директор НАБУ Артем Ситник звернувся до профільного комітету Ради з проханням не підтримувати законопроект №6220, який позбавить бюро можливості розслідувати корупційні дії високопосадовців. Про це він заявив на засіданні парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності у середу, 17 травня.

"Цей законопроект несе серйозні загрози. По всіх кримінальних провадженнях чи то по фіскальній службі, чи то щодо депутатів через 5-10 днів просто з'явиться постанова про закриття", - попередив голова НАБУ.

"Коли справа в суді - це ще гірше, адже захист може послатися, що провадження вже розслідував інший правоохоронний орган", - додав він.

За словами Ситника, проти прийняття цього законопроекту виступають усі правоохоронні органи, крім СБУ.

"Справа не лише в НАБУ, наприклад хтось когось вбив - він може просто побігти і принести нескасовану постанову", - обурюється директор НАБУ.

У свою чергу голова комітету Андрій Кожемякін заявив, що отримав від послів країн G7 листи з критикою цього законопроекту.

Як повідомлялося, 13 квітня Верховна Рада України в першому читанні проголосувала законопроект №6220 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та підстав закриття кримінального провадження». Проект закону пропонує додати в п.1 ст.214 абзац, згідно з яким не підлягають внесенню до єдиного реєстру відомості про обставини, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, за якими прийнято рішення про закриття кримінального провадження або існує вирок суду, який вступив у силу за тим же обвинуваченням. Також пропонується внести зміни до ст.284 Кримінального процесуального кодексу, згідно з якими кримінальне провадження стосовно юридичної особи закривається, якщо існує не скасована постанова слідчого, прокурора про закриття кримінального провадження на підставі відсутності події кримінального правопорушення, якщо встановлено відсутність в діях складу кримінального правопорушення, вступив у силу закон, яким скасовано кримінальну відповідальність за вчинене діяння.

Національне антикорупційне бюро України закликало парламентаріїв не підтримувати законопроект №6220  «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та підстав закриття кримінального провадження», який може заблокувати роботу Нацагенства.

Крім того, в Генпрокуратурі заявили, що вважають неприйнятним законопроект N6220.