НОВИНИ

Австрієць, якого затримали в Польщі, служив у ЗСУ і вчинив дезертирство — Міноборони

Фішер перебуває в розшуку з грудня минулого року.

Громадянин Австрії, якого наприкінці квітня затримали при спробі в'їзду в Україну, був прийнятий на військову службу у Збройні сили України в травні 2016 року за контрактом. Про це йдеться у відповіді Міністерства оборони на запит Громадського.

«Згідно з відомостями, наданими Генеральним штабом ЗСУ, та оперативної інформації, отриманої від військової частини В4050, громадянин Беньямін Фішер був прийнятий на військову службу за контрактом 17 травня 2016 року», — йдеться у заяві.

Читайте також: З'явилися нові дані про затриманого у Польщі австрійця, який воював на Донбасі

Разом з тим повідомляється, що з 15 грудня 2016 року австрієць самовільно залишив військову частину, та станом на зараз перебуває у розшуку Військовою службою правопорядку ЗСУ.

У Міноборони також повідомили, що, крім зазначеної особи, у лавах ЗСУ громадяни Австрії військову службу «не проходили і на теперішній час не проходять».

Нагадаємо, 29 квітня прикордонники на пункті Дорогуськ-Ягодин затримали громадянина Австрії, який підозрюється в участі у формуваннях бойовиків на Донбасі. Тоді прес-секретар Надбужанського відділу Прикордонної служби РП заявив, що затриманого підозрюють у знущанні й убивстві українських військовополонених.

Згодом суд у Польщі ухвалив передати Фішера Австрії, оскільки він є громадянином цієї країни.