НОВИНИ

Засуджений у Росії кримський татарин Зейтуллаєв знову оголосив голодування

Політв'язень почав безстрокову голодовку на знак протесту проти винесеного йому вироку.

Засуджений у Росії до 12 років ув'язнення кримський татарин Руслан Зейтуллаєв знову оголосив голодування. Про це повідомив адвокат Еміль Курбедінов у Facebook.

За його словами, він відвідав Зейтуллаєва в СІЗО-1 в Ростові-на-Дону.

«Він тримається чудово, настрій рішучий! Здоров'я прийшло в норму!», - написав адвокат.

Курбедінов додав, що найближчим часом будуть відправлені і розміщені ряд звернень Зейтуллаєва. Також від сьогодні Зейтуллаєв почав чергову безстрокову голодовку на знак протесту проти винесеного йому вироку і триваючих репресій кримських татар, мусульман і громадських активістів.

Крім того, адвокат повідомив, що працівники консульства України під різними надуманими приводами не дають можливості побачитися з Зейтуллаєвим. За словами Курбедінова, його підзахисний ініціює відмову від російського громадянства.

Як повідомлялося, Зейтуллаєв від 4 квітня тримав голодування. Він висунув до російської влади низку вимог: припинити кримінальне переслідування кримських татар за статтями «тероризм» і «екстремізм», допустити до нього в СІЗО представників МЗС України, а також звільнити інших фігурантів севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір».

Зейтуллаєв планував голодувати до оголошення вироку і, за словами адвоката Еміля Курбедінова, з 26 квітня почав виходити з голодування.

26 квітня Північно-Кавказький окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону засудив Руслана Зейтуллаєва до 12 років колонії суворого режиму за обвинуваченням в організації в Криму осередку «Хізб ут-Тахрір». Ця організація визнана терористичною і заборонена в Росії. Москва насаджує цю заборону і в окупованому українському Криму.