НОВИНИ

  ▪   Андрій Голуб

Суд переніс розгляд справи про диктаторські закони через відрядження адвокатів Януковича до Москви

Наступне засідання відбудеться наприкінці червня.

Печерський райсуд Києва відклав розгляд питання про призначення процедури спеціального досудового розслідування стосовно екс-президента Віктора Януковича у справі про так звані «диктаторські закони» 16 січня 2014 року. Про це повідомив кореспондент Тижня з приміщення суду.

На початку засідання суддя Христина Гладун зачитала клопотання адвокатів Януковича Віталія Сердюка та Ігоря Федоренка про відкладення розгляду через їхнє відрядження до Москви на період 15-18 травня.

Представник прокуратури Андрій Нескородяний не заперечував проти задоволення клопотання. За його словами, законом передбачено, що розгляд судом питання про призначення процедури спеціального досудового розслідування можливий тільки у присутності захисників підозрюваного.

Суддя Гладун перенесла засідання на 11:30 29 червня «з урахуванням відпусток».

Процедура спеціального досудового розслідування у подальшому може відкрити можливість для заочного засудження підозрюваних. За законом така процедура призначається «стосовно підозрюваного, крім неповнолітнього, який переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та оголошений у міждержавний та/або міжнародний розшук».

Читайте також: Сім справ Віктора Януковича

У середу, 17 травня, суддя Гладун розгляне аналогічне клопотання прокуратури у цій же справі стосовно двох екс-нардепів Андрія Пінчука та Віталія Калюжного. Усіх підозрюють в організації фальсифікацій під час голосування депутатів у Верховній Раді 16 січня 2014 року.

Як повідомлялося, за словами начальника головного управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергія Горбатюка, загалом за фальсифікації голосувань у Верховній Раді і складення підроблених документів, притягнуто 13 осіб, по трьох із них обвинувальний акт направлений до суду, інші перебувають в розшуку.

Нагадаємо, також у справі про ухвалення «диктаторських законів» обвинувачують екс-нардепів Сергія Гордієнка, Олександра Стояна і Олександра Єфремова. 26 лютого судді взяли самовідвід у справі Гордієнка, а до того суди повертали обвинувальні акти на доопрацювання у прокуратуру.

Також нагадаємо, у четвер, 4 травня, Оболонський районний суд розпочав підготовче засідання у справі про державну зраду Януковича. Суд частково задовольнив клопотання захисників Януковича, дозволивши йому участь по відеозв'язку та переніс підготовче засідання на 18 травня 10.00 годину.