НОВИНИ

Найближчим часом буде призначений спецпредставник США для координації дій з Україною – Порошенко

Президент також зазначив, що Україна досить плідно співпрацює з Конгресом США.

Найближчим часом буде обраний спеціальний представник Сполучених Штатів Америки для координації дій з українською державою. Про це повідомив президент України Петро Порошенко на прес-конференції в Києві 14 травня.

"Можу сказати, що найближчим часом планується вибрати спеціального представника США, який буде відповідати за координацію дій з Україною", - сказав Порошенко.

Порошенко також зазначив, що Україна досить плідно співпрацює з Конгресом США.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що державний секретар Сполучених Штатів Америки Рекс Тіллерсон під час переговорів з Росією виступить адвокатом України, окрім того, США можуть долучитися до «нормандського формату». Водночас, перший заступник міністра закордонних справ України Вадим Пристайко повідомив, що мова не йде про безпосередню участь США в переговорах сторін у "нормандському форматі".

"Вони (американська сторона - Ред.) сказали, що підтримують зусилля німецьких і французьких колег, але не стають частиною "нормандського формату" - це чотири країни. Не всі обов'язково мають стати частиною "нормандського формату", є різні формати, які дозволяють нам вирішувати наші питання", - сказав Пристайко.

Президент України Петро Порошенко заявляє, що США вже залучені до роботи "нормандського формату" і будуть продовжувати роботу в його рамках.