НОВИНИ

Посол України в США розкрив подробиці переговорів Клімкіна з Трампом і Пенсом

Дипломат озвучив три головні меседжі, отримані від американської адміністрації.

У США підтвердили свій намір надалі підтримувати Україну в умовах російської агресії, а також тиснути на Москву щодо повного виконання нею Мінських домовленостей. Про це заявив посол України в США Валерій Чалий, розповідаючи про підсумки зустрічі Павла Клімкіна з Дональдом Трампом і Майком Пенсом.

"Дуже важливо, що ми почули три головних меседжі. Перше, від президента Трампа, що Сполучені Штати підтримують Україну, зокрема більш активно намагатимуться врегулювати ситуацію разом з нами по Донбасу, встановленню миру в Україні", - зауважив дипломат.

Крім того, за його словами, "прозвучав абсолютно чіткий меседж по результату зустрічі з росіянами, що відповідальність Росії існує, і потрібно це визнати й працювати над тим, щоб вирішити питання встановлення миру і з боку Росії".

Третій сигнал, як зауважив Чалий, стосувався підтримки територіальної цілісності й суверенітету України. Він прозвучав як з боку Майка Пенса, так і Дональда Трампа.

"Це для нас дуже чітка позиція – не тільки для дипломатів чи президента України, якому ми з міністром закордонних справ доповіли про результати зустрічі, але і для українського народу", - підкреслив посол.

Читайте також: США дали чіткий сигнал підтримки українців – посол Чалий

Відповідаючи на запитання, як взагалі було досягнуто згоди президента США прийняти міністра закордонних справ України, Чалий відповів, що цьому передувала комплексна робота з адміністрацією США.

"Можу вас запевнити, всі спекуляції, що це робили якісь лобісти – це все несерйозні обговорення. Такі речі реалізуються ґрунтовною дипломатичною роботою і попередньою підготовкою", - зазначив він.

За словами дипломата, всі звертають увагу на контакти з вищим керівництвом США, але дуже велика робота була проведена під час візиту Клімкіна і в Раді Національної безпеки, і в Білому домі, і Державному департаменті: "Це завершилось таким абсолютно правильним акцентом".

Оцінюючи значення переговорів Клімкіна з Трампом і Пенсом, посол запевнив: "Це був сигнал для України".

Водночас, він поінформував, що зараз Посольство працює над підготовкою зустрічі Петра Порошенка і Дональда Трампа.

"Сторони зараз інтенсивно працюють над всім переговорним пакетом, у якому змістовна частина більш важлива, ніж дати", - зазначив дипломат.

Він пояснив, що йтиметься не тільки врегулювання ситуації на Донбасі у зв'язку з агресією Росії, питання Криму, але також двосторонніх відносин".

Як повідомлялося, 10 травня міністр закордонних справ України Павло Клімкін у Вашингтоні провів особисті зустрічі з президентом США Дональдом Трампом і віце-президентом Майклом Пенсом. Під час зустрічей був також присутній посол України в США Валерій Чалий. Як повідомили в посольстві, сторони детально обговорили розвиток ситуації на Донбасі. Павло Клімкін подякував за незмінну позицію адміністрації США в підтримці територіальної цілісності України і протидії російській агресії.