НОВИНИ

Прикордонники роз'яснили ситуацію з учасником "Євробачення-2017", який виступав у Криму

На момент поїздки до анексованого півострова Крістіан Костов був неповнолітнім.

Учасник пісенного конкурсу "Євробачення 2017" від Болгарії Крістіан Костов на момент поїздки  до окупованого Криму, влітку 2014 року, був неповнолітнім, а українське законодавство щодо окупованого півострова набуло чинності лише в кінці 2014 року. Про це повідомили у Державній прикордонній службі України.

"Зараз ми спільно з СБУ цю інформацію вивчаємо, але наразі можна озвучити три основні позиції. Перше: ми діємо в межах своїх повноважень. Я маю на увазі Державну прикордонну службу. На момент, коли він заїжджав в Україні, інформації ні з наших джерел, ні від інших правоохоронних органів в якості доручень про те, що він, можливо, відвідував окупований півострів всупереч законодавству України, у нас не було ", - повідомив прес-секретар Держприкордонслужби України Олег Слободян.

По-друге, підкреслив він, що на момент, коли Костов відвідував Крим, "якщо вірити ЗМІ, він був ще неповнолітнім", тобто самостійно не міг приймати таких рішень і їхав тільки у супроводі дорослих.

"Третє - те, що українське законодавство щодо окупованого півострова, яке б забороняло йому це робити, набуло чинності тільки в кінці 2014 року. Тобто законодавчих бар'єрів, які б заборонили йому це зробити, в червні 2014 року ще не було", - додав Слободян.

У свою чергу, у Службі безпеки України нагадали, що рішення про заборону в'їзду в Україну приймає центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, СБУ або органи державного кордону.

Раніше у ЗМІ з'явилося відео з виступом представника Болгарії на Євробаченні-2017 Костова в "Артеку" в Криму 1 червня 2014 року, де він брав участь в російському конкурсі "Голос. Діти". Зараз 17-річний музикант представляє Болгарію в другому півфіналі Євробачення-2017, який відбудеться ввечері 11 травня.

Нагадаємо, Росія обрала для участі в пісенному конкурсі Євробачення-2017 в Києві співачку Юлію Самойлову, яка пересувається на інвалідному візку. У 2015 році Самойлова виступала в окупованому Криму, потрапивши туди з порушенням українського законодавства. Служба безпеки України заборонила в’їзд на територію України Самойловій терміном на три роки через незаконну поїздку в Крим.