Учасник пісенного конкурсу "Євробачення 2017" від Болгарії Крістіан Костов на момент поїздки  до окупованого Криму, влітку 2014 року, був неповнолітнім, а українське законодавство щодо окупованого півострова набуло чинності лише в кінці 2014 року. Про це повідомили у Державній прикордонній службі України.

"Зараз ми спільно з СБУ цю інформацію вивчаємо, але наразі можна озвучити три основні позиції. Перше: ми діємо в межах своїх повноважень. Я маю на увазі Державну прикордонну службу. На момент, коли він заїжджав в Україні, інформації ні з наших джерел, ні від інших правоохоронних органів в якості доручень про те, що він, можливо, відвідував окупований півострів всупереч законодавству України, у нас не було ", - повідомив прес-секретар Держприкордонслужби України Олег Слободян.

По-друге, підкреслив він, що на момент, коли Костов відвідував Крим, "якщо вірити ЗМІ, він був ще неповнолітнім", тобто самостійно не міг приймати таких рішень і їхав тільки у супроводі дорослих.

"Третє - те, що українське законодавство щодо окупованого півострова, яке б забороняло йому це робити, набуло чинності тільки в кінці 2014 року. Тобто законодавчих бар'єрів, які б заборонили йому це зробити, в червні 2014 року ще не було", - додав Слободян.

У свою чергу, у Службі безпеки України нагадали, що рішення про заборону в'їзду в Україну приймає центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, СБУ або органи державного кордону.

Раніше у ЗМІ з'явилося відео з виступом представника Болгарії на Євробаченні-2017 Костова в "Артеку" в Криму 1 червня 2014 року, де він брав участь в російському конкурсі "Голос. Діти". Зараз 17-річний музикант представляє Болгарію в другому півфіналі Євробачення-2017, який відбудеться ввечері 11 травня.

Нагадаємо, Росія обрала для участі в пісенному конкурсі Євробачення-2017 в Києві співачку Юлію Самойлову, яка пересувається на інвалідному візку. У 2015 році Самойлова виступала в окупованому Криму, потрапивши туди з порушенням українського законодавства. Служба безпеки України заборонила в’їзд на територію України Самойловій терміном на три роки через незаконну поїздку в Крим.