НОВИНИ

Сирія дозволила патрулювати зони безпеки лише військовим Росії

Дамаск не погодиться на присутність будь-яких інших іноземних військ.

Російські військові, а не сили ООН чи будь-якої іншої сторони контролюватимуть дотримання режиму припинення вогню в зонах безпеки у Сирії. Про це заявив міністр закордонних справ цієї країни Валід аль-Муаллем, повідомляє «Радіо Свобода». Він додав, що Дамаск не погодиться на присутність будь-яких інших іноземних військ.

Угода, укладена на переговорах російських, турецьких та іранських дипломатів в Астані, передбачає, що в зонах безпеки, які будуть створені в червні, функціонуватимуть контрольно-пропускні пункти, щоб забезпечити пересування беззбройних цивільних і безпечну доставку гуманітарної допомоги.

«Російський гарант пояснив, що буде присутня військова поліція та наглядові центри», – вказав аль-Муаллем.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем висловився проти введення механізму спостерігачів ООН в зонах деескалації, які були визначені на останній зустрічі в Астані.

Раніше Росія закрила повітряний простір над зонами деескалації в Сирії для бойової авіації США і їх союзників по коаліції. Меморандум про створення зон деескалації на території Сирії вступив у силу в суботу, 6 травня.

При цьому США вимагають від НАТО офіційно приєднатися до коаліції проти "Ісламської держави". Відповідна вимога США розглядатиметься на саміті НАТО за участю президента США Дональда Трампа, запланованого на 25 травня.