НОВИНИ

Опубліковані фото давньоєгипетських мумій, знайдених у Києво-Печерській лаврі

Колекція була виявлена ​​в Києво-Печерському заповіднику на початку 2017 року під час звірки музейних фондів.

У Києво-Печерському історико-культурному заповіднику представили колекцію єгипетських старожитностей, в яку входять мумії крокодила і людини, а також в колекції - дві кришки давньоєгипетських саркофагів. Про це повідомляє Ліга.net

Імовірно, експонати потрапили до Києва у другій половині ХІХ століття. За однією з версій, вони перебували в приватних колекціях єпископа Порфирія Успенського, а також Богдана та Варвари Ханенків.

У 20-х роках минулого століття колекція потрапила в Лавру, в Музей культури і побуту. Колекції цього музею з 1926 року належали заповіднику, в якому з 1931 року відкрився відділ Музей історії релігії. Ще в 60-70-і роки мумії з колекції виставлялися в лаврських печерах, разом з мощами святих, використовувалися в атеїстичній пропаганді і експонувалися на численних виставках.

Колекція була виявлена ​​в Києво-Печерському заповіднику на початку 2017 року під час звірки музейних фондів. Поки невідомо, де вона буде експонуватися, так як для її зберігання повинні бути створені особливі умови. Колекцію досліджуватимуть фахівці. Можливо, експонатам буде потрібно реставрація.

Як повідомлялося, у Києво-Печерській Лаврі на початку 2017 року під час звірки фондів заступник генерального директора заповідника, археолог Сергій Пивоваров знайшов справжню древньоєгипетську мумію