НОВИНИ

Нацполіція отримала першу партію службових автівок Mitsubishi

Раніше повідомлялося, що закупівлю автомобілів розслідує НАБУ.

Перша партія поліцейських автомобілів Mitsubishi вже прибула в Україну. Про це повідомили в департаменті комунікації МВС з посланням на міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

«Нацполіція отримала від Mitsubishi Motors Corporation знижку вартості цих автомобілів. Завдяки цьому ми зекономили майже 125 мільйонів гривень», - зазначив Аваков.

Нині перша партія поліцейських гібридних автомобілів Mitsubishi проходить митні процедури. За словами міністра, друга партія автомобілів прибуде за 3-4 місяці.

Читайте також: НАБУ розслідує закупівлю службових автомобілів Mitsubishi для Нацполіції

Нагадаємо, що Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України оголосив закупівлю по переговорній процедурі для потреб оборони 16 листопада 2016 року. Планувалося придбати 635 автомобілів «Mitsubishi Outlander PHEV» на суму 959,5 млн грн. А 14 грудня Замовник уклав договір з ТОВ «НІКА Діамант» на суму 959,4 млн грн. Активіст Олексій Тамразов звернув увагу на завищену ціну автомобілів.

Експерти Transparency International Україна встановили порушення законодавства. Зокрема, закупівля не могла відбуватися за переговорною процедурою для потреб оборони, оскільки по факту придбання автомобілів для патрульних не задовольняє оборонні потреби. Крім того, дія закону, за яким проведено закупівлю не розповсюджується на Центр обслуговування підрозділів Національної поліції України. Також викликала сумнів 100% передоплата. ТІ Україна висловила переконання, що угоду необхідно розірвати і оголосити нову конкурентну закупівлю за процедурою «відкриті торги».

На початку лютого міністр МВС Арсен Аваков заявив, що Національні поліція України отримала документальне підтвердження про надання корпорацією Mitsubishi Motors знижки в 13% на автомобілі Mitsubishi, що дасть змогу закупити 90 додаткових автомобілів.