НОВИНИ

Суд у Лондоні 2 травня проведе засідання у справі про стягнення боргу з Нафтогазу

Merchant вимагає стягнути з Нафтогазу майже $25 млн боргу, що утворився ще в 90-х роках минулого століття.

Високий суд Лондона (High Court of Justice) 2 травня проведе засідання в рамках тяжби НАК "Нафтогаз України" з корпорацією Merchant International Company Ltd. (США). Про це повідомляється на сайті суду.

Merchant вимагає стягнути з "Нафтогазу" борг в розмірі $24 млн 719,565 тис., що утворився ще в 90-х роках минулого століття. Право вимоги заборгованості АТ "Укргазпром", правонаступником якого є НАК, перед компанією ВАТ "Сєвєрстудстрой" було передано Merchant.

В рамках цієї справи британський суд почав провадження про примусове відчуження що 5,8% акцій, що належать "Нафтогазу", британській нафтогазової компанії з активами в Україні JKX Oil&Gas.

Суд рішенням від 4 червня 2015 року задовольнив клопотання корпорації і призначив ресивера з метою забезпечення виконання заочного рішення британського суду від 28 лютого 2011 року.

Як відомо, НАК "Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території України.