НОВИНИ

Після конфіскації "грошей Януковича" Україна має право вимагати €50 млн з Латвії - Луценко

Генпрокурор наголосив, що у рішенні Крамарського суду також згадуються кошти, які осіли в Латвії.

Після того, як розпочалася процедура вилучення грошей колишнього президента Віктора Януковича та його оточення на користь держбюджету, Україна отримала право звернутися до Латвії з проханням про повернення €50 млн з рахунків чиновників часів Януковича у рамках міжнародної конвенції. Про це на брифінгу у п'ятницю, 28 квітня, повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко. 

"Пам'ятайте, €50 млн, які Латвія списала в свій бюджет? Це останній транш, який не встигли завести з Латвії до Києва для викупу облігацій державної позики. Вони застрягли в Латвії після революції. За нашими українськими документами були заарештовані, але в силу тривалих процедур міжнародної допомоги, латиші не дочекалися конкретного рішення українського суду і списали ці €50 млн до себе в бюджет. Звертаю вашу увагу, що в рішенні Краматорського суду згадуються і ці кошти", - сказав Луценко.

Нагадаємо, у Латвії триває розслідування у справі про походження грошей, які могли бути викрадені з держбюджету України, а потім легалізовані через латвійські банки. Зокрема, з деяких банків були вилучені гроші на суму близько $49 млн, у розкраданні яких підозрюють колишнього першого віце-прем'єра Сергія Арбузова

13 січня 2017 року в Ризі перебувала з офіційним візитом делегація Генеральної прокуратури України на чолі з Юрієм Луценком. Під час переговорів керівники Генпрокуратури Латвії та латвійського Бюро по запобіганню та боротьбі з корупцією обговорили виконання запитів про міжнародну правову допомогу, а також домовилися про сприяння латвійських колег у розслідуванні кримінальних проваджень стосовно колишніх українських високопосадовців і повернення незаконно придбаних активів.

Крім того, восени 2016 року заступник генерального прокурора України Євген Єнін зустрівся з генеральним прокурором Латвії Еріксом Калнмейерсом, сторони домовилися співпрацювати для повернення коштів