НОВИНИ

Один із членів "сім’ї Януковича" дав свідчення щодо розкрадання держкоштів — Луценко

Генпрокурор не назвав прізвища, однак зазначив, що учасник угруповання отримав умовне покарання завдяки наданій інформації.

Краматорський суд Донецької області прийняв рішення про конфіскацію коштів Віктора Януковича і його оточення, завдяки свідченням функціонера режиму екс-президента, який в результаті отримав умовне покарання. Про це повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко.

"Генеральна прокуратура України вже досить давно веде справу по ст. 255 (створення злочинної групи), в якій підозрюється громадянин Янукович, Курченко (український бізнесмен Сергій Курченко – ред.), Клименко (екс-міністр доходів і зборів Олександр Клименко – ред.), Арбузов (екс-перший віце-прем'єр Сергій Арбузов – ред), а також низка інших впливових осіб того часу... У ході розслідування справи (розкрадання держбюджету) був встановлений член цього злочинного угруповання, який дав повні викривальні свідчення щодо керівництва, способів та методів розкрадання, щодо конкретних фірм і рахунків у світі, а також подальше їх використання в Україні. Це було взято до уваги Краматорським судом", - сказав генпрокурор.

Читайте також: Сім справ Віктора Януковича

Він також зазначив, що цей учасник угруповання, що надав відомості по даному епізоду, отримав умовне покарання.

Як заявив Луценко, суддя, яка прийняла рішення про конфіскацію, а також член угруповання, що давав свідчення, перебувають під захистом.

Нагадаємо, 28 квітня президент України Петро Порошенко повідомив, що конфісковані $1,4 млрд колишнього президента України Віктора Януковича та його оточення вже надійшли на рахунки Державного казначейства України. Також стало відомо, що Ощадбанк розпочав спецконфіскацію близько $1,5 млрд так званої "сім'ї Януковича".

Як повідомлялося, 28 січня 2015 року Державна служба фінансового моніторингу заблокувала 1,42 млрд доларів на рахунках нерезидентських компаній, пов’язаних з Віктором Януковичем, його близькими, посадовцями колишнього уряду країни та пов’язаними з ними особами.

Читайте також: Луценко розкрив подробиці про конфіскацію $1,5 млрд "сім'ї Януковича"