НОВИНИ

У Криму український в'язень Лугін перерізав вени, протестуючи проти переміщення до РФ

Раніше, 23 квітня, Андрій Лугін оголосив сухе голодування, вимагаючи повернути його на підконтрольну Україні територію.

У Криму засуджений громадянин України Андрій Лугін перерізав собі вени на знак протесту проти свого повторного переміщення на територію Республіки Мордовія та відсутності належного медичного лікування. Про це повідомив повідомив юрист ГО "Регіональний центр прав людини" Віталій Набухотний з посиланням на дружину засудженого Ірину Лугіну, передає Центр інформації про права людини.

Як повідомлялося, 23 квітня Лугін на знак протесту проти переміщення оголосив сухе голодування. також зазначається, що в Лугіна є кілька важких захворювань, в тому числі одне рідкісне, але медична допомога в’язню не надається.

За словами Набухотного, окрім Лугіна, у подібній ситуації опинився інший громадянин України Юрій Михайлов, який також був тимчасово повернений в розпорядження слідчого ізолятора Сімферополя з території РФ. Михайлов також оголосив 24 квітня сухе голодування на знак протесту проти свого майбутнього переміщення.  

На сьогодні, 26 квітня, планувалося їхнє переміщення в розпорядження виправних колоній на території РФ.

За інформацією юриста, Лугін та Михайлов були засуджені ще у 2010 році вироком Апеляційного суду АРК. Рішення набуло чинності в 2012 році за ухвалою Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ. Вперше вони були переміщені з території Кримського півострову Федеральною службою виконання покарань РФ на територію Росії в середині 2016 року. У березні 2017 Лугіна привезли з Мордовії у Сімферополь для проведення слідчих дій, обіцяли залишити в Криму, де залишається його сім'я, а зараз намагаються знову вивезти до Мордовії.

Лугін підготував і передав відкрите звернення до української влади та міжнародних інстанцій, в яких просить змусити РФ виконувати Резолюцію ПАРЄ від 12 жовтня 2016 року і не вивозити його і інших засуджених з Криму та повернути Україні тих засуджених, хто цього бажає.

Офіс уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надіслав листа російському омбудсмену щодо ув'язненого Андрія Лугіна.

Нагадаємо, в українському МЗС у відповідь на запит Тижня повідомили, що станом на 1 квітня 2016 року було відомо про 170 випадків повторного засудження українців і про 179 випадків вивезення їх з анексованого Криму до Росії. За інформацією правозахисників, кількість вивезених Росію в'язнів - щонайменше 2200 людей.

17 березня 2017 року, після домовленостей українського і російського омбудсманів, Федеральна служба виконання покарань Російської Федерації передала Україні 12 ув'язнених, які відбували покарання в установах позбавлення волі на території тимчасово окупованого РФ Криму. 

Детальніше про ситуацією з українськими в'язнями в окупованому Криму читайте в матеріалі "Кримські тюрми. Як забрати в'язнів з окупації"