НОВИНИ

Україна офіційно звернулася до Росії щодо в'язня Лугіна, який голодує в кримській тюрмі

Офіс уповноваженого працює над передачею Україні засуджених, які хочуть відбувати покарання на материку.

Офіс уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надіслав листа російському омбудсмену щодо ув'язненого Андрія Лугіна, який голодує в анексованому Криму. Про це повідомили ЗМІ у вівторок, 25 квітня.

Зазначається, що офіс уповноваженого працює наразі над передачею Україні ще однієї партії засуджених, які є її громадянами і хочуть відбувати покарання на материку.

«Ми зі свого боку направили вчора звернення на ім'я російського омбудсмана, для того щоб розібратися в цій ситуації (передачі Андрія Лугіна – Ред.) і почати наступний етап переговорів з приводу того, щоб повторити процедуру, як з 12 ув'язненими, яких вдалося перевести на підконтрольну Києву територію», – розповів уповноважений Верховної Ради України з прав людини Михайло Чаплига.

Нагадаємо, громадянин України, екс-депутат Керченської міськради Андрій Лугін, який відбуває покарання в СІЗО Сімферополя, з понеділка, 24 квітня, оголосив сухе голодування. В оприлюдненому зверненні йдеться, що 46-річний Андрій Лугін був засуджений Апеляційним судом Криму в 2010 році. Він заявляє, що протягом останніх трьох років підконтрольні Росії чиновники в Криму порушують його права.

Детальніше про ситуацією з українськими в'язнями в окупованому Криму читайте в матеріалі «Кримські тюрми. Як забрати в'язнів з окупації».