НОВИНИ

Суд зобов'язав Київський метрополітен сплатити компанії з російським слідом майже 2 млрд грн боргу

Водночас представник метрополітену повідомив, що підземка може зупинитися вже завтра.

У вівторок, 25 квітня, Вищий господарський суд України виніс рішення, яким зобов’язав стягнути з Комунального підприємства «Київський метрополітен» на користь компанії ТОВ «Укррослізинг» 1 мільярд 924 мільйона гривень за поставлені 100 вагонів метро. Про це повідомив Народний депутат Юрій Левченко у Facebook.

Повідомляється, що ця сума складається з 478 мільйонів основного боргу, 255 мільйонів штрафів та 1 млрд 191 млн – коефіцієнт коригування згідно змін у валютному курсі. Після судового засідання представник метрополітену прямо зазначив, що київське метро може зупинитися вже завтра.

Зазначимо, що у 2009 році тодішня столична влада уклала договір про придбання 100 вагонів метро на умовах фінансового лізингу з компанією «Укррослізинг». У період з 2010-го по 2013-й роки Київ заборгував цьому підприємству майже 2 мільярди гривень. За позовом цієї компанії суд арештував 100 вагонів столичного метро. А днями за постановою суду виконавча служба заарештувала рахунки комунального підприємства «Київський метрополітен».

У прес-службі київського метрополітену наголосили, що через арешт коштів підприємство, наразі, не в змозі здійснювати закупівлю запасних частин та обладнання для проведення регламентних капітальних та поточних ремонтів. Також, складається загрозлива ситуація з виплатою заробітної плати працівникам, що може призвести до соціальної напруги в колективі.

Водночас повідомляється, що столичний метрополітен попри труднощі наразі працює у штатному режимі.

Крім того, у Київській міській державній адміністрації з посиланням на результати проведення тимчасової контрольної комісії Київської міськради заявили, що існує прямий зв’язок ТОВ «Укррослізинг» із російською компанією ОАО «ВЕБ – лізинг», що є 100% дочірньою компанією «Внєшекономбанку» Росії.

Нагадаємо, що КМДА зверталася до Ради національної безпеки і оборони з проханням розглянути можливість введення санкцій щодо цієї компанії відповідно до статті 4 Закону України «Про санкції». В адміністрації очікують на застосування санкцій щодо «Укррослізингу».

Також зазначимо, що влітку 2016 року мер Києва Віталій Кличко уже звертався до РНБО та до президента України з проханням допомогти у вирішенні ситуації зі 100 вагонами «Київського метрополітену», які прагнула відсудити російська компанія ТОВ «Укррослізинг».