НОВИНИ

Єврокомісія закликала Ердогана розслідувати ймовірні фальсифікації під час референдуму

Звіти міжнародних спостерігачів свідчать про те, що під час голосування могли бути порушення.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повинен провести розслідування стосовно ймовірних порушень, які могли відбутися під час референдуму в державі Про це під час брифінгу заявив речник Європейської комісії Маргаритіс Схінас.

Він зазначив, що Євросоюз закликає Туреччину бути розсудливою та уважно спланувати наступні кроки для того, щоб домогтися більш широкого національного консенсусу в питанні подальшої діяльності після референдуму.

"Ми також закликаємо владу почати прозоре розслідування щодо ймовірних порушень", - наголосив Схінас, говорячи про міжнародні звіти спостерігачів, які вважають, що під час референдуму відбувалася фальсифікація голосів. 

Нагадаємо, 16 квітня в Туреччині пройшов референдум щодо посилення повноважень президента Ердогана. У бюлетенях голосування були вказані зміни до 18 статей Конституції. Серед них - збільшення кількості депутатів парламенту, скасування посади прем'єр-міністра. У разі набрання чинності змін до Конституції президент Туреччини зможе сам призначати міністрів і вищих державних чиновників, оголошувати надзвичайний стан і розпускати парламент.

За даними підрахунку 100% бюлетенів, "за" зміни в основний закон проголосувало 25 157 025 осіб (51,41%), "проти" - 23 777 091 (48,59%). Явка склала 85,46%.

Представники ОБСЄ заявили, що референдум щодо розширення повноважень президента Туреччини було проведено за умов нерівних можливостей, які отримали прихильники і противники поправок до конституції.

Один із спостерігачів Ради Європи, член австрійського парламенту Алев Корун заявив, що на референдумі відбулися порушення, які могли вплинути на результат голосування. За його словами, є підозра, що до 2,5 мільйонів голосів могли бути зманіпульовані.