Тиждень.ua
Новини Політика Економіка Світ Суспільство Культура Історія Подорожі Авто Спецтеми Війна Колонки Архів журнал «Український тиждень» Передплата Пошук Галерея Інфографіка Відео Прес-релізи Приватна урбаністика
18 квітня 12:06   ▪   Версія для друку

ГПУ проситиме Канаду допомогти знайти авторів книги Януковича

Йдеться про твір "Україна – країна можливостей", який у 2011 році частинами надходив на певну електронну поштову скриньку.

Генеральна прокуратура просить Канаду допомогти у встановленні авторів книги колишнього президента Віктора Януковича "Україна – країна можливостей". Про це йдеться в ухвалі суду від 6 квітня, передають у вівторок "Українські новини".

Під час досудового розслідування Генпрокуратура встановила, що 18 липня 2011 року в Донецьку між друкарнею "Новий світ" в особі генерального директора і президентом Януковичем був укладений договір, згідно з яким глава держави зобов'язується створити літературний твір "Україна – країна можливостей" (Opportunity Ukraine) і передати видавництву майнові права на цей твір.

У свою чергу видавництво взяло на себе зобов'язання виплатити Януковичу авторську винагороду в сумі 32 млн гривень і видати книгу тиражем 1 млн примірників.

Разом з тим друкарня обумовлений тираж примірників книги не видала і, відповідно, не реалізувала.

У той же час, протягом 2011-2012 років на банківські рахунки Януковича друкарня перерахувала 26 560 192 гривень під виглядом авторської винагороди.

"У кримінальному провадженні, серед іншого, встановлюються особи, які є справжніми авторами текстів розділів даної книги, обставини і період їх написання", – сказано в судовому рішенні.

Так, встановлено, що велика частина текстів розділів книги створена в період березня-травня 2011 року іншою особою.

У міру написання, зазначені тексти розділів книги частинами прямували на певну електронну поштову скриньку.

Крім цього, невстановлена особа направляла за вказаною адресою пояснення з приводу плагіату в книзі.

Генпрокуратура вважає, що фактичні дані вказують на те, що абонент поштової скриньки знає, хто саме є справжнім автором книги Януковича.

Встановлено, що послуги з реєстрації та доступу до електронної пошти в зазначений період надавала канадська компанія SHAW Communications Inc., (веб-сайт: www.shaw.ca, юридична адреса: Suite 900, 630-3rd Avenue SW Calgary, АВ Т2Р 4L4, Canada).

Таким чином, суд дозволив Генпрокуратурі звернутися до Канади із запитом про надання міжнародної правової допомоги і надати тимчасовий доступ до інформації щодо електронної поштової скриньки, що знаходиться у володінні компанії SHAW Communications Inc.

Зокрема слідчі просять надати інформацію про ІР-адресу, з якої здійснювалася реєстрація зазначеної поштової скриньки.

Як відомо, скандальна книжка Віктора Януковича "Opportunity Ukraine" виявилась плагіатом. У ній було подано уривки чужих текстів без жодних посилань на авторів.

Як повідомлялося, наприкінці 2011 – на початку 2012 рр ТОВ «Друкарня «Новий Світ» перерахувала на банківські рахунки Януковича 26,56 млн грн у якості авторської винагороди за книгу екс-президента. При цьому у період 2011-2014 рр в Україні жодної книги за авторством Януковича видано і реалізовано не було, вказує слідство. У серпні 2015 року Генпрокуратура оголосила про підозру екс-президенту Віктору Януковичу в хабарництві через фіктивні гонорари за книги.


Матеріали за темою:

 
Реклама
Український друкований часопис «Тиждень»
уже в продажу
Новини партнерів 24tv.ua
Новини партнерів
Зворотний зв'язок
Тиждень дуже цінує думки своїх читачів і намагається враховувати їхню думку. Відгуки, коментарі і просто враження від прочитаного матеріалу ви можете надіслати за допомогою системи зворотнього зв 'язку. Редакція сайту обіцяє уважно вивчати ваші повідомлення — найцікавіші з них ми публікуватимемо у спеціальних статтях. Дякуємо за увагу та співпрацю.
 
©2007-2017 Тиждень.ua
Передрук або будь-яке інше комерційне використання сайту можливе лише з дозволу редакції.
RSS
Interfax

Будь-яке копiювання, публiкацiя, передрук чи наступне поширення iнформацiї, що мiстить посилання на "Iнтерфакс-Україна", суворо забороняється. Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено