НОВИНИ

У центрі перспективних досліджень проводять обшук у справі Артеменка

Дозвіл на проведення обшуку 13 квітня надав Голосіївський районний суд Києва.

Слідчі прокуратури АР Крим і працівники СБУ проводять обшук в офісі громадської організації "Міжнародний центр перспективних досліджень", послугами якої користувався народний депутат України Андрій Артеменко. Про це повідомили в прес-службі прокуратури АР Крим.

"Слідчі прокуратури Автономної Республіки Крим спільно з працівниками Служби безпеки України проводять обшук в приміщенні офісу громадської організації "Міжнародний центр перспективних досліджень", послугами якої користувався народний депутат Верховної Ради України А.Артеменко", - йдеться  у повідомленні.

Також повідомляється, що дозвіл на проведення обшуку 13 квітня надав Голосіївський районний суд Києва.

«Обшук проводиться в рамках кримінального провадження, розслідуваної по ч. 1 ст. 111 (державна зрада) КК України», - розповіли в прокуратурі, зазначивши, що наразі обшук триває.

Як повідомлялося, в лютому 2017 року газета New York Times повідомила, що Андрій Артеменко передав адміністрації президента США Дональда Трампа підготовлений ним план врегулювання конфлікту на сході України. План, зокрема, передбачає проведення загальноукраїнського референдуму про передачу Україною Росії Криму "в оренду на термін від 50 до 100 років", а також "виведення російських військ з східної України". Прокуратура розпочала проти Артеменка кримінальне провадження у справі про державну зраду. Радикальна партія виключила Артеменка зі складу фракції.

Прокуратура розпочала проти Артеменка кримінальне провадження у справі про державну зраду і викликала його на допит у якості свідка.

Крім того, Артеменко - ініціатор проекту закону про внесення змін до закону про громадянство України щодо подвійного громадянства. Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Артеменко документально підтвердив прокуратурі, що має громадянство Канади, крім українського громадянства. При цьому Луценко продемонстрував журналістам копію канадського паспорта депутата.