НОВИНИ

Олег Покальчук: Українська національна ідея є процесом обговорення цієї ідеї

За словами соціального психолога, у українців існує запит на раціональне, а відповідь — на емоційне.

Українська національна ідея є процесом обговорення цієї ідеї і відомі телеформати на ТБ паразитують на цій соціально-психологічній рисі вітчизняної аудиторії. Таку думку в інтерв’ю Тижню у рамках проекту Антіна Мухарського «Національна ідея модерної України» висловив соціальний психолог Олег Покальчук.

«Відомі телеформати на ТБ паразитують на цій соціально-психологічній рисі вітчизняної аудиторії: люди хочуть поговорити, хочуть процесу… і всі ці явища — процесуальні — далі to be continued. І звідси незглибна народна любов до серіалів, бо вони тривають і тривають. Це приємно, задовольняє потребу. Ми так влаштовані, причому не тільки ми, велика кількість націй така самісінька. І що південніше, то очевидніша ця особливість», — розповів він.

А Україна, зауважив Покальчук, поміж Північчю і Півднем, Сходом і Заходом, тож у українців існує запит на раціональне, а відповідь — на емоційне.

«Ми й хотіли б результату, ба навіть декларуємо, що прагнемо його, записуємо це в Конституції та інших документах і підзаконних актах, однак насправді ми люди вічного творчого процесу. Ні, це не недорозвинутість — просто культурна особливість», — сказав психолог.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»