НОВИНИ

Справа тютюнового монополіста. ГПУ запідозрила голову та членів АМКУ в хабарах від "Тедіс Україна"

У прокуратурі вважають, що незаконну діяльність на ринку дистрибуції сигарет компанія вела під прикриттям голови Антимонопольного комітету України.

Генеральна прокуратура України підозрює голову та членів Антимонопольного комітету України у хабарах від цигаркового монополіста "Тедіс Україна". Про це стало відомо з ухвал Печерського райсуду міста Києва від 9 квітня, куди ГПУ звернулася в рамках кримінального провадження від 17 травня 2016 року.

За даними, у центрі схеми з виведення фірмою "Тедіс Україна" коштів до Росії була оборудка з наданням фінансової допомоги 11 фіктивним фірмам на суму 2,51 млрд гривень.

Також у Генпрокуратурі вважають, що цю діяльність монополіст ринку дистрибуції сигарет вів під прикриттям голови АМКУ.

Як встановило слідство, використовуючи незаконні методи ведення підприємницької діяльності та шляхом підкупу службових осіб центральних державних органів України, зокрема Антимонопольного комітету України, "Тедіс Україна" створили нездоланні бар’єри входження на ринок дистрибуції сигарет потенційних реалізаторів – дистриб’юторів. Це дозволило "Тедіс Україна" зайняти монопольне становище на ринку.

Зазначається, що прикриття цієї схеми здійснювали, зокрема, голова АМКУ та двоє держуповноважених АМКУ.

У прокуратурі стверджують, що представники "Тедіс Україна" систематично надавали грошову винагороду посадовцям АМКУ. А штраф в 429,31 млн грн., який в грудні на "Тедіс Україна" наклало АМКУ, безпідставно занижений порівняно з валовим доходом фірми.

Однак, у судовому реєстрі не вдалося знайти дані про висунення підозри голові АМКУ Юрію Терентьєву чи його заступниці Ніні Сидоренко, яка проводила за розслідування справи.

Прокуратура встановила причетність росіян до компанії "Тедіс Україна", а також факт фінансування тероризму від доходів цього підприємвта. 

Нагадаємо, 3 квітня в АМКУ зробили заяву про те, що не знайшли зв'язку між "Тедіс Україна" та громадянами Росії. На думку представника Антимонопольного комітету, власниками підприємства є кіпрські компанії, а не російські.

Як повідомлялося, 31 березня Генеральна прокуратура України прийшла з обшуком до Антимонопольного комітету. Перевірки були пов'язані зі справою дистриб'ютора тютюнових виробів Тедіс Україна.

Цього ж дня, 31 березня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, коментуючи обшуки в Антимонопольному комітеті України у справі тютюнового монополіста "Тедіс Україна" заявив, що це розслідування може стати приводом для відставки всього керівництва АМКУ.

Зазначимо, що 31 березня, Генпрокурор України Юрій Луценко заявив про викриття схеми фінансування тероризму через українську компанію "Тедіс Україна", якою керує громадянин Росії. За його словами обшуки та інші невідкладні слідчі дії у тютюнового монополіста проводили тисяча правоохоронців.

За інформацією, яку надав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, на підприємствах тютюнового монополіста, провели понад 100 обшуків по всій Україні. За його словами, бізнес-коріння найпотужнішого дистриб'ютора розташоване у Росії, а бенефіціари цього бізнесу є соратники Кремля.