НОВИНИ

Суд обрав запобіжний захід екс-консулу Грузії в Одесі

Теймуразу Нішніанідзе суд встановив заставу 792 тисячі гривень.

Колишньому генеральному консулу Грузії в Україні, керівнику благодійного фонду "На благо Одеси" Теймуразу Нішніанідзе Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 792 тисячі гривень. Про це повідомила начальник управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України (ГПУ) Ольга Варченко.

"Нішніанідзе підозрюється у скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 і ч. 2 ст. 209 Кримінального кодексу, тобто в заволодінні державними коштами в особливо великих розмірах за попередньою змовою групою осіб і у відмиванні доходів, одержаних злочинним шляхом", - розповіла вона.

За версією слідства, в 2012-2013 роках Нішніанідзе, діючи в змові з іншими працівниками консульства, подав документи на відшкодування понад 17 мільйонів гривень ПДВ за нібито придбаний товар в фірмових магазинах, розташованих в Києві і Одесі. Згідно із законодавством, зазначеній групі осіб як іноземцям покладалося відшкодування ПДВ.

10 березня Генеральна прокуратура повідомила про підозру колишньому Генеральному консулу Грузії в Одесі Теймуразу Нішніанідзе в заволодінні коштами. 

Нагадаємо, 26 травня 2016 року слідчі ГПУ та столичного управління СБУ обшукали будинок екс-генконсула Грузії Теймураза Нішніанідзе. Разом з тим обшуки пройшли в Одеській ОДА, якою тоді керував Міхеїл Саакашвілі. Слідчі дії велись в рамках кількох кримінальних проваджень: одне з них відкрито нібито за фактом незаконного відшкодування ПДВ посадовим особам Генерального консульства Грузії у 2012-2013 роках. 20 березня 2016 року стосовно Нішніанідзе було відкрите кримінальне провадження за ч. 5 ст. 191 і ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України.

За даними слідства, з серпня 2015 року по лютий 2016 року Нішніанідзе здійснював розтрату коштів фонду "На благо Одеси", який розміщений в кабінетах Одеської обласної держадміністрації.