НОВИНИ

ГПУ просить суд дозволити заочне розслідування проти "керівництва" окупованого Криму

3 квітня були складені письмові повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру зазначеним особам.

Генеральна прокуратура України звернулася до Печерського районного суду Києва з проханням надати дозвіл на проведення спеціального досудового розслідування щодо низки так званих «високопосадовців» окупованого Криму. Про це повідомили в прес-службі ГПУ.

Згідно з повідомленням, звернення стосується Володимира Константинова, Сергія Аксьонова, Наталії Поклонської, Сергія Абісова, Вікторат Мельниченка, Сергія Шахова, Рустама Теміргалієва, Петра Зими, Олександра Чалого та Юрія Дойникова.

«Ухвалення судом рішення про надання такого дозволу надасть можливість завершити досудове розслідування стосовно так званих високопосадовців АР Крим та м. Севастополя, незважаючи на їх переховування на тимчасово окупованій території України, шляхом направлення обвинувальних актів до суду», - йдеться у повідомленні.

Крім того, у ГПУ зазначили, що 3 квітня були складені письмові повідомлення про зміну раніше повідомленої підозри та про нову підозру зазначеним особам.

Як відомо, кримських «посадовців» підозрюють у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 28, ч. 1 ст. 109 (вчинення дій з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади), ч. 4 ст.28, ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, що призвело до тяжких наслідків), ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації) КК України.

«Зокрема, встановлено, що зазначені особи упродовж лютого-березня 2014 року, перебуваючи на території Автономної Республіки Крим, створили злочинну організацію з метою насильницького повалення конституційного ладу та зміни меж території України всупереч установленого порядку, а також брали участь у ній», - наголосили в ГПУ.

Як повідомлялося, прокуратура повідомила про підозру в державній зраді 78 депутатам Верховної Ради АР Крим і 58 депутатам Севастопольської міської ради, які сприяли проведенню незаконного референдуму 16 березня 2014 року.

Також нагадаємо, ГПУ отримала дозвіл на спеціальне розслідування щодо понад 300 суддів-зрадників із Криму.